Dzisiaj w Zespole Szkół Nr 3 i Zespole Szkół nr 1 odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Uczniowie otrzymali życzenia powodzenia na nadchodzącej maturze od Jarosława Matłacha Starosty Szczycieńskiego.
3 Maja przyda 232. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z tej okazji serdecznie zapraszamy Państwa na oficjalne obchody w Szczytnie.
W środę, 26 kwietnia w sali partnerskiej Starostwa Powiatowego w Szczytnie odbyło się spotkanie dotyczące lokalnych partnerstw do spraw wody, społecznych inicjatyw mieszkaniowych i klastrów energetycznych. W spotkaniu udział wzięli m.in. Piotr Opaczewski Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Paweł Krassowski doradca do spraw Społecznego Budownictwa Czynszowego, Anna Fatyga kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, Dominik Zdebik z Instytutu Jagiellońskiego.
Szpital w Szczytnie zostanie doposażony w nowoczesny sprzęt medyczny - cyfrowy aparat RTG ze stołem do zdjęć kostnych, statywem do zdjęć płuc oraz kolumną podłogową lampy RTG. Dziś w gabinecie Jarosława Matłacha Starosty Szczycieńskiego podpisano umowę na dofinansowanie jego zakupu.
Już za kilka dni, w niedzielę, 30 kwietnia w Lipowcu rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce - Maraton Juranda. To już 32. edycja tego wspaniałego maratonu, który odbywa się w pięknych mazurskich lokalizacjach, przyciągając rokrocznie setki uczestników i kibiców. Maraton Juranda został dofinansowany ze środków Powiatu Szczycieńskiego.
We wtorek, 25 kwietnia, na terenie leśnictwa Piecki odbyła się akcja wspólnego sadzenia lasu, w której wziął udział m.in. Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński.
Dziś, we wtorek, 25 kwietnia, odbyła się konferencja w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie, która stanowiła podsumowanie możliwości programu Erasmus plus. W konferencji uczestniczył m.in. Wicestarosta Szczycieński, Jerzy Krzysztof Szczepanek.
Już niebawem 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00 w Muzeum Mazurskim w Szczytnie otworzymy kolejną wystawę czasową "Zakamarki duszy".
Dziś, we wtorek, 25 kwietnia, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 2 i Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Szczytnie przyjęły wizytę delegacji nauczycieli i urzędników z Ukrainy. Wizyta miała na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem m.in. klas profilowanych.
W piątek, 21 kwietnia w Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Werner Koepke został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pan Koepke od 30 lat organizuje transporty humanitarne do Powiatu Szczycieńskiego i Olsztyna, przekazując mieszkańcom potrzebne środki i przedmioty.
Dzisiaj, 20 kwietnia, w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Szczytnie rozpoczęły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Chłopców - Licealiada. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn z różnych miast regionu.
Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa, jest kontynuacją wparcia udzielanego sektorowi rybactwa w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w perspektywie finansowej Unii Europejskiej (UE) 2014–2020. Polska otrzyma z Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EFMRA) ponad 512 mln euro, co łącznie z wkładem krajowym da kwotę prawie 732 mln euro.
Dziś, we wtorek, 18 kwietnia w Spychowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W turnieju brały udział cztery drużyny. Zwyciężyły piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Świętajnie. - Gratuluję wszystkim uczestnikom zaangażowania i sportowej rywalizacji. Cieszę się, że tak wiele młodych osób z różnych szkół mogło spotkać się na boisku i zdobyć cenne doświadczenie - pogratulował uczestnikom turnieju Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozpoczęły się dzisiaj, 18 kwietnia, w Spychowie. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny: SP Świętajno, SP Wieliczki, SP nr 3 w Dobre Miasto i SP Dłutowo.
Te niewielkie pajęczaki są niebezpieczne dla naszego zdrowia, mogą przenosić wirusy, bakterie czy pierwotniaki. Dlatego po powrocie ze spacerów dokładnie oglądajmy swoje ciało. Kleszcza najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych). Kleszcze stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, atakują także psy i koty. Oglądajmy dokładnie także skórę naszego pupila.