Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Powstał nowy Hufiec ZHP w Szczytnie

2023-11-12 08:31:12 (ost. akt: 2023-11-12 09:07:41)

W sobotę, 11 listopada w Zamku Krzyżackim w Szczytnie odbył się wyjątkowy - I zjazd Hufca ZHP Mazurskiego, po 19 latach nieobecności. To historyczne wydarzenie, które obejmuje zasięgiem teren powiatu szczycieńskiego i jest wynikiem zaangażowania instruktorów, władz, szkół oraz rodziców. Dzięki temu powstało 10 drużyn harcerskich i gromad zuchowych, zrzeszających już około 200 członków. - Jesteśmy świadkami odrodzenia ducha harcerskiego, który przynosi ze sobą wartości takie jak współpraca, zaufanie i odpowiedzialność. To zaszczyt uczestniczyć w tym wyjątkowym momencie i być częścią tej inspirującej historii - mówił Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.Wczoraj w sali Zamku Krzyżackiego w Szczytnie odbył się I zjazd Hufca ZHP Mazurskiego, który po 19 latach nieobecności ponownie zagościł na mapie harcerskiej Polski. To historyczne wydarzenie, które otwiera nowy rozdział w działalności harcerskiej na terenie powiatu szczycieńskiego.

Hufiec Mazurski, który został rozwiązany w 2004 roku, odrodził się dzięki ogromnemu zaangażowaniu instruktorów oraz wsparciu ze strony lokalnych władz. W 2019 roku zainicjowano współpracę z władzami, przedstawicielami szkół i rodzicami, co doprowadziło do wzrostu zainteresowania działaniami harcerskimi wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

W wyniku tych działań udało się zorganizować 10 drużyn harcerskich i gromad zuchowych, które obecnie zrzeszają około 200 członków z terenu powiatu. To dowód na to, że idea harcerstwa nadal jest żywa i atrakcyjna w obecnych czasach, kształtując młodych ludzi w duchu odpowiedzialności, współpracy, samodyscypliny i wielu innych wartości.

Jednym z gości podczas zjazdu Hufca był Jarosław Matłach Starosta Szczycieński. Pan Starosta podkreślił, że powstanie Hufca Mazurskiego jest wyjątkowym osiągnięciem, które świadczy o sile i znaczeniu harcerstwa we współczesnym społeczeństwie.

Nowo powstały Hufiec ZHP Mazurski to nie tylko kontynuacja harcerskiej tradycji, ale również obietnica nowych możliwości i wyzwań dla młodzieży.

Zobacz także

więcej »