Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Otwarto EkoPracownię w Zespole Szkół nr 1 w Szczytnie

2023-11-14 14:11:11 (ost. akt: 2023-11-15 10:10:39)

W Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie otwarto innowacyjną EkoPracownię, której stworzenie współfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Realizacja projektu zaowocowała powstaniem niezwykłego miejsca, wyposażonego w rośliny zielone, nowoczesne meble, pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny.EkoPracownia to przede wszystkim efektywne narzędzie edukacyjne. Dzięki zakupionym sprzętom i urządzeniom multimedialnym nauczanie stanie się bardziej interaktywne, co przyczyni się do pogłębienia wiedzy uczniów. W przerwach międzylekcyjnych przestrzeń przyciągnie młodzież, pracownia stanowić będzie nie tylko miejsce nauki, ale także relaksu.

- EkoPracownia to nie tylko miejsce, ale także symbol zaangażowania w edukację ekologiczną. Wspierając projekt, stawiamy na rozwój wiedzy i świadomości młodego pokolenia, które ma szansę kształtować lepszą przyszłość dla naszej planety - mówi Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

Projekt został przygotowany przez pedagog Aleksandrę Filę, przy wsparciu Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Szczytnie.

Zobacz także

więcej »