Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Ze sportem im do twarzy, czyli lekkoatletyczna rywalizacja uczniów z powiatu szczycieńskiego

2023-11-10 13:07:19 (ost. akt: 2023-11-10 13:38:02)

Dziś, 10 listopada w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie odbyło się niezwykłe sportowe wydarzenie. Młodzi lekkoatleci z powiatu szczycieńskiego stawili czoła rywalizacji podczas projektu "Ze sportem nam do twarzy" finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz współfinansowanego ze środków Powiatu Szczycieńskiego. - Sport to nie tylko rywalizacja, to także duch walki, współpracy i doskonalenia siebie. Dajcie z siebie wszystko i czerpcie radość z każdego kroku, skoku i rzutu - mówił Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.Projekt ten ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży lekką atletyką, która jako dyscyplina sportowa ma wiele zalet. Dzięki niej można uprawiać sport bez względu na warunki fizyczne i sytuację finansową, a niskie wymagania sprzętowe pozwalają na realizację zajęć praktycznie wszędzie. Różnorodność konkurencji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, unikając efektu znudzenia.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz współfinansowaniu ze środków Powiatu Szczycieńskiego.

W projekcie "Ze sportem nam do twarzy!" wzięli udział przedstawiciele 10 szkół z powiatu szczycieńskiego, każda szkoła wystawiła 12-osobowe zespoły. W sumie minimum 96 uczniów w wieku 10-13 lat stanęło do rywalizacji. Zespoły były zróżnicowane wiekowo, składając się z uczniów klas IV, V i VI.

W ramach zawodów, każda reprezentacja musiała zaliczyć 5 stacji sportowych opartych na lekkiej atletyce, nawiązujących do testów Sportowe Talenty. Skoki łączone, wyskok dosiężny, rzut piłką lekarską, bieg sprinterski wahadłowy, test refleksu oraz sztafeta na dochodzenie - to konkurencje, które sprawdzały umiejętności i determinację uczestników. Rywalizacja odbywała się w formie zespołowej, gdzie każde dziecko brało udział we wszystkich konkurencjach.
Zobacz także

więcej »