Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szczytnie

2023-11-11 08:47:45 (ost. akt: 2023-11-11 14:59:30)

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szczytnie odbyły się dziś, w sobotę 11 listopada, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz przy pomniku Orła Białego. Uroczystości zgromadziły mieszkańców, organizacje i władze powiatu, miasta i gminy. Kwiaty pod pomnikiem Orła Białego złożył m.in. Jarosław Matłach Starosta Szczycieński i Sylwia Jaskulska wicemarszałkini Województwa W-M.


Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, jest jednym z najważniejszych dni w polskim kalendarzu. To właśnie tego dnia, w 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. W tym wyjątkowym dniu mieszkańcy Szczytna i okolic spotkali się, by uczcić 105. rocznicę odzyskania suwerenności przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyła się Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Nabożeństwo miało szczególny charakter, skupiając się na uczczeniu tych, którzy walczyli o niepodległość Polski przez wiele pokoleń.

Po zakończeniu Mszy Świętej, uczestnicy uroczystości wyruszyli w przemarsz ulicami miasta na skwer, gdzie znajduje się pomnik Orła Białego. Tam odbyły się kolejne uroczystości.


Zobacz także

więcej »