Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Rozpoczęła się akcja "Oklaski za Odblaski: Bezpieczna Droga do Szkoły w Powiecie Szczycieńskim"

2023-11-16 09:09:40 (ost. akt: 2023-11-16 11:10:52)

Dziś, przed Sportową Szkołą Podstawową nr 4 w Szczytnie zainicjowano kolejną , tym razem jesienno-zimową odsłonę akcji "Oklaski za Odblaski", której celem jest podniesienie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły. Konferencja z udziałem Jarosława Matłacha Starosty Szczycieńskiego, Pawła Przybyłka Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji, Grzegorza Michaleckiego Członka Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie, oraz Karoliny Myślak Wicedyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczytnie, skupiła się na praktycznych wskazówkach dla uczniów, by zapewnić im bezpieczną drogę do szkoły i powrót do domu.W słowach powitania Starosta podkreślił wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie konferencji przekazano praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Zaleca się korzystanie z przejść dla pieszych, dokładne sprawdzanie ruchu przed przejściem przez ulicę oraz noszenie odblaskowych elementów, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Unikanie biegania po jezdni, podróżowanie w grupie oraz informowanie rodziców o planach powrotu do domu.

Podczas akcji "Oklaski za Odblaski" uczniowie otrzymali ulotki zawierające praktyczne wskazówki, które pomogą im świadomie uczestniczyć w ruchu drogowym oraz opaski odblaskowe.

Starosta Szczycieński Jarosław Matłach, podkreślił, że troska o uczniów jest priorytetem, a akcja "Oklaski za Odblaski" stanowi praktyczny krok w kierunku budowania świadomości i bezpieczeństwa.

Organizatorem akcji "Oklaski za Odblaski: Bezpieczna droga do szkoły w Powiecie Szczycieńskim" jest Starostwo Powiatowe w Szczytnie, wraz z partnerami: Komendą Powiatową Policji w Szczytnie, Bankiem Spółdzielczym w Szczytnie oraz Lokalną Organizacją Turystyczną w Szczytnie.

Zobacz także

więcej »