Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Otwarcie Oddziału Intensywnej Terapii w Szpitalu w Szczytnie

2023-11-15 13:00:00 (ost. akt: 2023-11-15 13:18:48)

W środę, 15 listopada w Szpitalu w Szczytnie uroczyście otwarto nowy Odział Intensywnej Terapii (OIT). Oddział wyposażono w cztery stanowiska do intensywnej terapii. Koszt tej inwestycji, wynoszący około 2 miliony złotych, pozwolił na stworzenie nowej przestrzeni, spełniającej najwyższe standardy medyczne. Uroczystego otwarcia dokonał m.in. Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.Dziś, w Szpitalu w Szczytnie, nastąpiło otwarcie nowego Oddziału Intensywnej Terapii (OIT), który zastępuje dotychczasowe pomieszczenia w okolicach historycznego wejścia do szpitala.

Nowy OIT dysponuje czterema stanowiskami do intensywnej terapii, umożliwiając kompleksową opiekę nad pacjentami wymagającymi szczególnego nadzoru i wsparcia. Inwestycja ta kosztowała około 2 miliony złotych, ale przyniesie znaczące korzyści w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa oraz skuteczności świadczonej opieki.

Uroczystego otwarcia dokonał m.in. Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, który podkreślił wagę nowego Oddziału dla zdrowia mieszkańców powiatu. Wyraził również wdzięczność wobec wszystkich zaangażowanych w ten projekt, który stanowi ważny krok w modernizacji i poprawie standardów opieki zdrowotnej w Szczytnie.

W związku z otwarciem nowego OIT planowane jest również odtworzenie historycznego wejścia do szpitala, które do tej pory stanowiło lokalizację poprzedniego oddziału.

Zobacz także

więcej »