Naczelnik Urzędu Skarbowego w Szczytnie, w związku z akcją "Błędy w identyfikatorach", której celem jest zapewnienie rzetelnego wykazywania danych pracowników zachęca do zapoznania się z informacją dotyczącą poprawności wypełniania danych na formularzu podatkowym.
W publikowanym cyklu "Podróży literackich" prezentujemy krótkie fragmenty książek Grażyny Mączkowskiej. Mamy nadzieję, że zachęci to Państwa by odwiedzić opisywane miejsca i sięgnąć po prozę mieszkanki Szczytna.
"Nie masz motywacji? Największą motywacją jesteś Ty sam i drugi człowiek. Kolejna szczytna akcja stworzona przez ludzi o ogromnych sercach dla jeszcze większego serduszka Gabrysi. Pomagajmy. Pamiętajcie dobro powraca!!! Zawsze ze zdwojoną siłą. Nie trzeba być Aironmanem, wystarczy zejść z kanapy i pójść na spacer." pisze Pani Anna Orzoł, która wzięła udział w akcji „Łączy nas sport - dla Gabrysi”.
20, 21 i 22 lipca 1991 roku odbyły się pierwsze Dni i Noce Szczytna.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi szczepień przeciwko Covid-19.
21 stycznia 1920 roku w trakcie odbywającego się w hotelu Germania w Szczytnie zebrania/wiecu plebiscytowego Mazurskiej Rady Ludowej dotkliwie pobity został Bogumił Linka. Na skutek odniesionych obrażeń i braku fachowej pomocy Linka zmarł 29 marca 1920 roku.
„Spieszę z informacją, że z radością wsparłem ten kolejny szczytny, jak na Szczytno przystało cel” pisze Pan Daniel Stachula, który wziął udział w akcji „Łączy nas sport - dla Gabrysi”.
W środę, 20 stycznia Jarosław Matłach spotkał się z majorem Zbigniewem Stakunem, który podziękował Staroście za wieloletnią współpracę i wręczył medal z okazji 75-lecia powstania Wojskowej Komendy Uzupełnień.
20 stycznia 2016 roku otwarto port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.
20 stycznia 1942 roku zmarł w Hartheim Jan Jagiełko Jaegerthal. W trakcie plebiscytu działał na rzecz przyłączenia Mazur do Polski.
Niebagatelna kwota łącznie 15 tys. została przekazana dla małej Gabrysi i Szymka Szymborskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację.
Mamy prawdziwą mazurską zimę. Wobec takiego piękna nie można przejść obojętnie. Wraz z Adamem Gełdonem z Nadleśnictwa Spychowo i Hubertem Jasionowskim fotografem przyrody zapraszamy na wycieczki do lasu, oraz mały kurs rozpoznawania tropów zwierząt.
Małgorzata Manelska jest rodowitą szczytnianką, Mazurką z wyboru. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim, na co dzień pracuje jako oligofrenopedagog z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie oraz społeczny kurator sądowy. Prywatnie żona Jarosława, mama dorosłej Adrianny. Jest autorką książek obyczajowych z historią w tle: „Zapach Mazur”, „Barwy Mazur”, „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”. W przyszłym roku ukaże się czwarta książka autorki pt. „Dotyk Mazur”.
15 stycznia 1765 r. na 22 włókach, w miejscu wcześniejszej stanicy myśliwskiej został założony Powałczyn.