Nasz materiał o nieistniejącej dziś wsi Małga na terenie gminy Jedwabno tak spodobał się redaktorom z radia ESKA, że sami sprawdzili i potwierdzili niezwykłość tego miejsca - przypomnijmy znajdującego się na terenie rezerwatu przyrody.
Zapraszamy do obejrzenia filmu ukazującego piękno przyrody Powiatu Szczycieńskiego. Autor: Ireneusz Dziugieł.
We wtorek, 23 marca przy nowo powstającym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem lokalnych mediów oraz Jarosława Matłacha starosty szczycieńskiego i Beaty Kostrzewy dyrektor szpitala. W najbliższym czasie SOR zostanie dostosowany i przekształcony na oddział dla pacjentów z Covid-19.
23 marca 1880 roku urodził się w Weimarze Viktor von Poser.
23 marca 1616 roku elektor Jan Zygmunt nadał Szczytnu małe prawa miejskie.
Niedługo zakończą się prace związane z budową SOR-u w Szczytnie. Wartość projektu to ponad 10 mln zł. - Inwestycje w zdrowie mieszkańców, szczególnie w dobie pandemii, to priorytet władz powiatu – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński.
22 marca 1856 r. urodził się w Richard Anders. Właściciel m.in. młyna i tartaku znajdujących się naprzeciwko dworca w Szczytnie.
Od dziś, 20 marca do w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa
Pandemia wirusa przyśpiesza. W ostatnich dniach notowana jest ogromna liczba nowych zakażeń. Na pierwszej linii walki z koronawirusem w województwie jest szpital w Szczytnie. Do naszego miasta trafiają coraz młodsi pacjenci. - Należy przede wszystkim przestrzegać obostrzeń – apeluje Bata Kostrzewa, dyrektor szpitala.
Informujemy, że została uruchomiona dodatkowa infolinia w celu rejestracji na wymazy.
W publikowanym cyklu „Siedmiu Podróży” prezentujemy krótkie fragmenty przewodników Wojciecha Kujawskiego wraz z archiwalnymi fotografiami. Odnajdziecie w nich Państwo miejsca zlokalizowane w gminach Rozogi, Dźwierzuty, Szczytno, Jedwabno i miastach Szczytno, Pasym i Wielbark. Mamy nadzieję, że zachęci to Państwa by sięgnąć po przewodniki autora i odwiedzić opisywane miejsca.
Starostwo Powiatowe w Szczytnie wraz z "Kurkiem Mazurskim" już po raz czternasty organizuje Plebiscyt na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie pierwsze miejsce, otrzyma w nagrodę 3 tys. złotych.
W nocy z 18 na 19 marca 1807 roku pod Pasymiem doszło do potyczki, w której Polacy stracili 150 żołnierzy.
Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.
Mural w twojej okolicy może opowiadać o bohaterstwie, sile i odwadze naszych żołnierzy, dawniej i dziś. Ministerstwo Obrony Narodowej w 22 rocznicę wejścia Polski do NATO ogłosiło konkurs dotacyjny dla organizacji pozarządowych pod hasłem "MUR,ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Dzięki konkursowi można otrzymać dofinansowanie na działania patriotyczno-edukacyjne i mural. Na realizację zadań MON zaplanowało w sumie 1.500.000 zł.