Szczycieński Sobiech to szkoła, której udało się połączyć nowoczesność z tradycją. Przez 75 lat istnienia placówka wykształciła 9535 absolwentów. - Nasza szkoła to idealne miejsce dla tych, którzy marzą o prestiżowych uczelniach – zachęca do rekrutacji absolwentów ósmych klas p.o. dyrektora placówki Monika Chorążewicz.
Zimorodek to jeden z ciekawych ptaków, jakie można spotkać na terenie powiatu szczycieńskiego. Udało się go sfotografować Hubertowi Jasionowskiemu.
W publikowanym cyklu „Siedmiu Podróży” prezentujemy krótkie fragmenty przewodników Wojciecha Kujawskiego wraz z archiwalnymi fotografiami. Odnajdziecie w nich Państwo miejsca zlokalizowane w gminach Rozogi, Dźwierzuty, Szczytno, Jedwabno i miastach Szczytno, Pasym i Wielbark. Mamy nadzieję, że zachęci to Państwa by sięgnąć po przewodniki autora i odwiedzić opisywane miejsca.
Na obszarze naszego powiatu zachowało się kilkadziesiąt miejsc związanych z I wojną światową. Są to cmentarze, kwatery wojenne, pomniki oraz znajdujące się w kościołach tablice pamiątkowe. Odwiedzenie przynajmniej części z tych miejsc może być niesamowitą lekcją historii, jak również pretekstem do szerszego poznania mazurskiej historii, przyrody czy architektury.
Od dnia 17 maja 2021 r. wszystkie wywołania kierowane na numer alarmowy 998 w województwie warmińsko-mazurskim będą obsługiwane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.
16 kwietnia 1787 roku lokowano na 12,5 włókach wieś szkatułową Zawojki.
Zespół Szkół Nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego od wielu lat kształci młodzież w branży gastronomiczno – turystyczno - hotelarskiej. Uczniowie szkół podstawowych mają możliwość kontynuowania nauki w technikum, liceum ogólnokształcącym i branżowej szkole I stopnia. W prognozowanym zapotrzebowaniu na zawody szkolnictwa branżowego są te, w których kształci szkoła: technik organizacji turystyki, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz i cukiernik. Proponowane kierunki umożliwiają rozwijanie pasji i gwarantują pracę w zawodzie.
Starostwo Powiatowe w Szczytnie wraz z "Kurkiem Mazurskim" już po raz czternasty organizuje Plebiscyt na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie pierwsze miejsce, otrzyma w nagrodę 3 tys. złotych.
Ścieżka rowerowa ze Szczytna do Biskupca obfituje w ciekawe historyczne miejsca. Rocznica otwarcia jednego z nich przypada właśnie dziś. Dokładnie 112 lat temu - 15 kwietnia 1909 roku oddano do użytku linię kolejową Dźwierzuty – Jabłonka.
Dotychczasowe obostrzenia przedłużone zostają do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.
Projekt „Rozwój turystyki transgranicznej w Powiecie Szczycieńskim i Gminie Miejskiej Swietłogorsk” realizowany na nieczynnej linii kolejowej ze Szczytna do Biskupca został wybrany PROJEKTEM TYGODNIA przez Centrum Projektów Europejskich.
Wszystkie prace zostały zakończone, a Szpitalny Oddział Ratunkowy jest gotowy do przyjmowania pacjentów chorych na COVID-19. W ten sposób szpital tymczasowy w Szczytnie zyskał kilkadziesiąt dodatkowych łóżek, również respiratorowych.
13 kwietnia 1931 roku w Łęgu koło Piasutna otwarto pierwszą szkołę polską na Mazurach.
W Szpitalu Tymczasowym w Szczytnie przybyło kolejnych 30 łóżek dla pacjentów z Covid-19. Każde z nich wyposażone jest w respirator tak potrzebny przy ciężkim przebiegu choroby. Dodatkowe miejsca są efektem przekształcenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.