Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Stypendysta Starosty Szczycieńskiego Karol Kijewski z najlepszym wynikiem w Europie

2021-06-02 10:12:54 (ost. akt: 2021-06-02 10:17:42)

Wydarzeniem dnia Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategoriach U18 i OPEN był fantastyczny występ Karola Kijewskiego w pchnięciu kulą. Ustanowił kapitalny rekord życiowy - 17.95, co jest aktualnie zdecydowanie najlepszym wynikiem w Europie oraz trzecim na Świecie w roczniku 2005.

Jak podaje w komunikacie prasowym klub MKL Jurand Szczytno:

29 maja w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategoriach U18 i OPEN. Lekkoatleci Juranda Szczytno po raz kolejny wrócili z workiem medali i rekordów życiowych!

W kategorii OPEN dwa złota zdobył Wojciech Marok, a dwa srebra Kacper Ruciński (obaj w kuli i w dysku). Ponadto Kacper znacząco poprawił swój rekord życiowy w rzucie dyskiem, osiągając wynik 47.75! W tej samej kategorii brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczyła Alexandra Fuczek, która podobnie jak Kacper ustanowiła rekord życiowy - 69.08!

Do pięciu medali w kategorii OPEN, nasi lekkoatleci dołożyli jeszcze siedem w kategorii U18. Dwa złota wywalczył Karol Kijewski, dwa srebra Ambroziak, a dwa brązowe medale zdobył Antoni Wójcicki. Wszyscy trzej zajęli trzy czołowe miejsca w konkursach pchnięcia kulą i rzutu dyskiem. Srebrny medal w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczyła Martyna Dudziec (z rekordem życiowym - 69.56!)

Wydarzeniem dnia Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategoriach U18 i OPEN był fantastyczny występ Karola Kijewskiego w pchnięciu kulą. Ustanowił kapitalny rekord życiowy - 17.95, co jest aktualnie zdecydowanie najlepszym wynikiem w Europie oraz trzecim na Świecie w roczniku 2005!