Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Południowe Mazury. Łowiska Powiatu Szczycieńskiego

2021-06-07 10:15:20 (ost. akt: 2022-04-26 08:32:46)

Na terenie Powiatu Szczycieńskiego znajduje się ponad 100 jezior i kilka rzek. Najwięcej odnajdziemy w Gminach Pasym i Jedwabno, mniej licznie występują w Gminach Dźwierzuty, Świętajno i Szczytno. Nie ustępuje im Miasto Szczytno, które jako jedno z niewielu miast w Polsce może pochwalić się aż dwoma jeziorami w ścisłym centrum miasta. Mowa oczywiście o jeziorach – Dużym i Małym Domowym. Natomiast w Gminach Wielbark i Rozogi królują rzeki.

Miłośnicy wędkowania odwiedzający Powiat Szczycieński nie mogą narzekać na nudę. Jeziora oferują wachlarz gatunków ryb od popularnych sandaczy i okoni przez płocie, karpie i leszcze do ryb rzadkich jak szczupak, węgorz, sum, wzdręga, po sielawę, a nawet amura.
Z racji dobrze rozwiniętej bazy turystycznej – ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i kwater, amatorzy wędkarstwa bez trudu znajdą na terenie Powiatu nocleg i wypożyczą np. łódź.
Natomiast wszelki niezbędny sprzęt i pozwolenia można kupić w licznych sklepach wędkarskich. Zapraszamy i życzymy udanych połowów.

Ulotka w wersji elektronicznej
Południowe Mazury. Łowiska Powiatu Szczycieńskiego

Inne materiały promocyjne w wersji elektronicznej
Bezpieczne wakacje z Powiatem Szczycieńskim - ulotka i gra

Bezpieczne wakacje w Powiecie Szczycieńskim - plakat a3

Południowe Mazury. Przygoda na okrągło

Południowe Mazury... z historią w tle


Zobacz także

więcej »