Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Domy Pomocy Społecznej, placówki zapewniające całodobową opiekę, Ponadgminne i Gminne Środowiskowe Domy Pomocy Społecznej, całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze i hospicjum z terenu Powiatu Szczycieńskiego otrzymały środki ochrony indywidualnej niezbędne do przeciwdziałania pandemii koronawirusa Covid-19. Łącznie prawie prawie pół tysiąca kombinezonów ochronnych.
Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która została wydana w ramach zrealizowanego projektu pn. "Wieś to styl życia - w poszukiwaniu mazurskiej kuchni". W publikacji znany szczycieńskich kucharz Michał Denesiuk prezentuje dania kuchni mazurskiej m.in. jak przygotować Brukowiec, który idealnie sprawdzi się na Wigilijnym stole.
Przedszkole Specjalne przy SOSW w Szczytnie posiada swój 8-stronicowy biuletyn, który jest bezpłatnie kolportowany wśród uczniów, rodziców i nauczycieli naszej placówki.
Kolejna premiera Stodoły Chochół. Wydarzenie dostępne on-line od soboty 19.12.2020 godz. 16.00 do niedzieli 20.12.2020 godz. 23.59.
Przedłużony zostaje etap odpowiedzialności i wprowadzone dodatkowe ograniczenia. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?
Małgorzata Manelska jest rodowitą szczytnianką, Mazurką z wyboru. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim, na co dzień pracuje jako oligofrenopedagog z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie oraz społeczny kurator sądowy. Prywatnie żona Jarosława, mama dorosłej Adrianny. Jest autorką książek obyczajowych z historią w tle: „Zapach Mazur”, „Barwy Mazur”, „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”. W przyszłym roku ukaże się czwarta książka autorki pt. „Dotyk Mazur”.
Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Domy Pomocy Społecznej, placówki zapewniające całodobową opiekę, Ponadgminne i Gminne Środowiskowe Domy Pomocy Społecznej, całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze i hospicjum z terenu Powiatu Szczycieńskiego otrzymały środki ochrony indywidualnej niezbędne do przeciwdziałania pandemii koronawirusa Covid-19. Łącznie prawie 75 tys. rękawiczek.
17 grudnia 1860 roku na Bartnej Stronie (od 1913 roku należącej do Szczytna) urodził się Bohumił Leyk.
Komunikat Starosty Szczycieńskiego w sprawie organizacji pracy w dniu 24 grudnia 2020 roku.
16 grudnia 1918 roku, po zmaganiach I wojny światowej, powrócił do Szczytna batalion strzelców (jegrów). Uroczyste powitanie odbyło się na placu ratuszowym, przy pomniku upamiętniającym poległych w trakcie wojny francusko-pruskiej. Przemówienie dowódcy przerwał członek rady żołnierskiej, co wywołało zamieszanie, w wyniku którego jeden z żołnierzy oddał strzał i przypadkowo zabił dziecko.
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy Państwa, że dziś we wtorek, 15 grudnia zmarła Urszula Haczkiewicz Prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Szczytnie.
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na realizację zadań publicznych na rok 2021 z zakresu: powierzenia Prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz prowadzenia punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i edukacji prawnej w Powiecie Szczycieńskim.
Mieszkańcy Sasku Małego mają powód do zadowolenia. Zakończył się remont drogi prowadzącej do miejscowości. Całkowita wartość zadania to 1 201 463,51 zł.
Łączna wartość projektu realizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie wyniesie ponad 427 tys., natomiast wartość projektu Zespół Szkół Nr 2 w Szczytnie to ponad 440 tys. We wtorek, 15 grudnia w gabinecie Starosty podpisano umowy na realizację projektów.