W publikowanym cyklu „Siedmiu Podróży” prezentujemy krótkie fragmenty przewodników Wojciecha Kujawskiego wraz z archiwalnymi fotografiami. Odnajdziecie w nich Państwo miejsca zlokalizowane w gminach Rozogi, Dźwierzuty, Szczytno, Jedwabno i miastach Szczytno, Pasym i Wielbark. Mamy nadzieję, że zachęci to Państwa by sięgnąć po przewodniki autora i odwiedzić opisywane miejsca.
W okresie wakacyjnym, kiedy to nasila się ruch turystyczny, rotacja osób przebywających w obiektach typu wczasowego jest nasilona. Dla osób udających się na wypoczynek, relaks stanowi priorytet, nierzadko czujność spada... Wielu w tym czasie nie zwraca szczególnej uwagi na względy bezpieczeństwa pożarowego, co niestety może kosztować zdrowie, a nawet ŻYCIE!
Pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom, dlatego dziś zapraszamy Państwa w podróż śladami Melchiora Wańkowicza, który opisuje w powieści swój pobyt latem 1935 r. w ówczesnych Prusach Wschodnich.
Dziś, w środę, 9 czerwca w Sali Partnerskiej Starostwa Powiatowego w Szczytnie odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Powiatowej Rady Seniorów. Organizacje spotkały się by zaplanować tegoroczne działania. Podczas spotkania Jarosław Matłach Starosta Szczycieński zaprezentował nowy produkt powiatu skierowany do seniorów - Kopertę Życia.
W publikowanym cyklu "Podróży literackich" prezentujemy krótkie fragmenty książek Grażyny Mączkowskiej. Mamy nadzieję, że zachęci to Państwa by odwiedzić opisywane miejsca i sięgnąć po prozę mieszkanki Szczytna.
9 czerwca 1497 r. Szczytno odwiedził podążający na wyprawę przeciwko Turcji wielki mistrz zakonu krzyżackiego Johann von Tieffen.
W dniu 8 czerwca br. w ramach ćwiczenia kompleksowego powiatu szczycieńskiego ,,Galindia 21” na terenie stadionu sportowego Wyższej Szkoły Policji oraz obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie odbyły się ćwiczenia obronne województwa warmińsko-mazurskiego "WARMIA 2021" realizowane w ramach ćwiczenia taktycznego z SZ RP "DRAGON-21".
8 czerwca 1752 r. w pobliżu Małgi na rzeką Omulew lokowano Przeganisko (Małdzki Młyn / Malgamuhle).
8 czerwca 1884 roku w Leleszkach urodził się Jan Jagiełko Jaegerthal.
8 czerwca 1915 roku powołano w Berlinie Stowarzyszenie Pomocy Wojennej dla Szczytna i Powiatu Szczycieńskiego, którego honorowym przewodniczącym został nadburmistrz Berlina Adolf Wermuth (1855 – 1927) a jednym z jego członków był pisarz Richard Skowronnek (1862 – 1932).
Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie fotograficznym „Odkryj uroki wyjątkowego polsko-rosyjskiego pogranicza” organizowanym z okazji Dnia Europy. Zapraszamy zarówno profesjonalnych fotografów jak i fotoamatorów.
Na terenie Powiatu Szczycieńskiego znajduje się ponad 100 jezior i kilka rzek. Najwięcej odnajdziemy w Gminach Pasym i Jedwabno, mniej licznie występują w Gminach Dźwierzuty, Świętajno i Szczytno. Nie ustępuje im Miasto Szczytno, które jako jedno z niewielu miast w Polsce może pochwalić się aż dwoma jeziorami w ścisłym centrum miasta. Mowa oczywiście o jeziorach – Dużym i Małym Domowym. Natomiast w Gminach Wielbark i Rozogi królują rzeki.
Do zespołu szpitala w Szczytnie dołączył znakomity specjalista transplantologii i chorób płuc profesor dr hab. Sławomir Żegleń. To współtwórca programu przeszczepów płuc w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. O takim specjaliście marzy każda placówka medyczna. Dlaczego wspiera szczycieńską służbę zdrowia, kto może skorzystać z jego pomocy i dlaczego w naszym powiecie jest pięknie i zdrowo?
Dziś, w sobotę, 5 czerwca dokonano otwarcia zrewitalizowanego Zamku Krzyżackiego w Szczytnie.