Jak się zachować, gdy spotkamy wilka na swojej drodze? Czy konieczna jest aż prawie 90% redukcja tego drapieżnika? Tygodnik Szczytno zapytał o to m.in. pracownika Nadleśnictwa Spychowo i pasjonata życia wilków - Adama Gełdona oraz Łowczego Rejonowego Bolesława Woźniaka.
Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h.
5 maja 1846 roku urodził się Henryk Sienkiewicz. W 1908 r. odwiedził Szczytno. Spotkał się z Redaktorem Naczelnym polskiej gazety "Mazur" Kazimierzem Jaroszykiem. Rozsławił Szczytno w swojej powieści historycznej "Krzyżacy" zamieszczając część akcji na szczycieńskim zamku. W 1966 roku przed Ratuszem Miejskim został odsłonięty pomnik z popiersiem Sienkiewicza - autorstwa polskiego rzeźbiarza Jacka Pugeta.
Dziś obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej okazji m.in. władze Powiatu Szczycieńskiego złożyły kwiaty pod pomnikiem Orła Białego w Szczytnie.
W piątek 30 kwietnia Jarosław Matłach - Starosta Szczycieński i Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie zainaugurowali kolejną wspólną akcję pomocy. Tym razem zachęcają do wkręcenia się w pomaganie Gabrysi Bednarek.
Zapraszamy do udziału w transmisji online uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, która odbędzie się 3 maja o godzinie 13:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W niedzielę 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych w Polsce – zostało ustanowione w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
W ramach majówkowych podróży zapraszamy państwa do Olsztynka, gdzie już w sobotę, 1 maja, w godz. 8:30-13:00 odbędzie się II Festiwal Rzemieślników.
Harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.
Majówka za pasem, więc w ramach planów na rodzinne wycieczki zapraszamy do podróży z powieściami, których akcja rozgrywa się w Powiecie Szczycieńskim. Dziś prezentujemy Państwu Ślady Powieści Jerzego Woźniaka, który w swojej twórczości przenosi nas m.in. do przedwojennego Szczytna.
Powiat Szczyciński to miejsce, gdzie ludzie są serdeczni, jedzenie naturalnie smaczne i zdrowe, a legendy i baśnie wciąż żywe. To miejsce, w którym poczujesz się u siebie i będziesz chciał do niego wrócić.
Film instruktażowy dla Kół Gospodyń Wiejskich mających chęć udziału w konkursie kulinarnym "Bitwa Regionów".
Ponownie zostaną tam otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone.
Mieszkańcy, a szczególnie kierowcy z miejscowości na terenie powiatu mają powód do zadowolenia. Cztery wnioski otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Są to drogi: Witowo-Warchały, Olszyny-Gawrzyjałki, Waplewo-Dźwiersztyny, Pużary-Lipowiec. Cztery kolejne drogi czekają na dofinansowanie.