menu

Więcej miejsc dla pacjentów z Covid-19

2021-03-23 11:27:00 (ost. akt: 2021-03-24 07:43:49)
Opis. Na pierwszym planie lądowisko dla śmigłowców, na drugim powstający Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz stara i nowa bryła szpitala.

Opis. Na pierwszym planie lądowisko dla śmigłowców, na drugim powstający Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz stara i nowa bryła szpitala.

We wtorek, 23 marca przy nowo powstającym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem lokalnych mediów oraz Jarosława Matłacha starosty szczycieńskiego i Beaty Kostrzewy dyrektor szpitala. W najbliższym czasie SOR zostanie dostosowany i przekształcony na oddział dla pacjentów z Covid-19.

Dobiegają końca prace związane z budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. W ostatnim czasie zapadła decyzja by na czas pandemii SOR przekształcić w oddział dla pacjentów chorych na Covid-19. W ten sposób Szpital Tymczasowy, który znalazł się w nowej bryle - zyska 30 dodatkowych miejsc. Jak mówią władze powiatu i szpitala - wpłynie to na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i całego województwa.

Niezbędny do obsługi pacjentów z Covid-19 sprzęt trafi do szpitala z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Przypomnijmy, że decyzją wojewody nowe skrzydło Powiatowego Szpitala w Szczytnie w ubiegłym roku stało się jedną z ważniejszych placówek w kraju do walki z Covid-19. W skrzydle przekształconym na szpital dla pacjentów z Covid-19 znalazło się 70 łóżek. Każde z nich jest wyposażone w respirator.

Warte podkreślenia jest to, że pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

https://m.powiatszczycienski.pl/2021/03/orig/qwerty-38993.jpg
https://m.powiatszczycienski.pl/2021/03/orig/4a-38982.jpg
Opis. Zwiedzanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie.

Więcej na temat szpitala:
Utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
Szczytno na pierwszej linii walki z wirusem
Dodatkowa infolinia w celu rejestracji na wymazy
Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie laureatem nagrody "Żagle Warmii i Mazur"
Do szpitala trafił tomograf wart ponad 3,5 mln.
Do szpitala trafi dofinansowanie w wysokości ponad 3,7 mln.
Szpital z perspektywy drona
Do szpitala trafiło ponad 13 ton sprzętu medycznego
Rozbudowa szpitala bliska finiszu