menu

Szczytno na pierwszej linii walki z wirusem

2021-03-19 13:28:52 (ost. akt: 2021-03-19 14:53:57)

Pandemia wirusa przyśpiesza. W ostatnich dniach notowana jest ogromna liczba nowych zakażeń. Na pierwszej linii walki z koronawirusem w województwie jest szpital w Szczytnie. Do naszego miasta trafiają coraz młodsi pacjenci. - Należy przede wszystkim przestrzegać obostrzeń – apeluje Bata Kostrzewa, dyrektor szpitala.

Od trzech tygodni na Warmii i Mazurach obowiązuje lockdown. Zamknięte są hotele, galerie handlowe (z wyłączeniami), obiekty sportowe, muzea, kina, baseny czy kluby fitness i siłownie. Od jutra takie same obostrzenia będą obowiązywały w całym kraju. Ma to związek z ogromną ilością zachorowań jakie notowane są w całym kraju. - Proszę nie zapominać o podstawowych zasadach – dezynfekcji, dystansie i noszeniu maseczki. To od nas zależy jak szybko uporamy się z pandemią – apeluje Beata Kostrzewa.

Przypomnijmy, że decyzją wojewody nowe skrzydło Powiatowego Szpitala w Szczytnie pod koniec ubiegłego roku stało się jedną z ważniejszych placówek do walki z Covid-19 w kraju. W skrzydle przekształconym na szpital dla pacjentów z Covid-19 znalazło się 70 łóżek. Każde z nich jest wyposażone w respirator. - Chorych jest bardzo dużo, co się z tym wiąże – wolnych miejsc jest coraz mniej, dlatego proszę o rozwagę na co dzień i dbanie o siebie – mówi dyrektor szpitala.

Od początku pandemii w Powiecie Szczycieńskim obecność wirusa wykryto u ponad 4500 osób. Zanotowano aż 121 zgonów wśród mieszkańców naszego powiatu. Ze statystyk wynika, że w tej chwili wariantem brytyjskim choroby zakaża się aż 70% wszystkich chorych. Tych jest średnio aż 8,66 na 10 tys. mieszkańców (średnia w województwie wynosi 7,85).