menu

Rozbudowa szpitala bliska finiszu

2020-10-07 12:29:09 (ost. akt: 2020-10-19 08:29:01)
Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie

Dziś, w środę, 7 października Jerzy Szczepanek Wicestarosta Szczycieński sprawdził postępy prac przy rozbudowie Szpitala Powiatowego w Szczytnie. W nowym trzykondygnacyjnym skrzydle znajdą się m.in. oddział wewnętrzny, dziecięcy, laboratorium, gabinety diagnostyczne. - Inwestycja pozwoli zwiększyć liczbę udzielanych świadczeń, a tym samym zmniejszyć liczbę osób oczekujących na miejsce na tych oddziałach – mówi Wicestarosta.

Powstające, nowe skrzydło szpitala to efekt starań dyrekcji placówki i władz powiatu. Koszt inwestycji wynosi ponad 21 mln., a jej zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku. Dzięki inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu. W nowym skrzydle znajdzie się przede wszystkim oddział wewnętrzny z 50 łóżkami i oddział dziecięcy z 20 łóżkami. Oznacza to, że liczba łóżek dla pacjentów zwiększy się aż dwukrotnie, a to z kolei pozwoli zmniejszyć liczbę osób oczekujących na miejsce. Co ważne przeniesienie oddziałów – wewnętrznego i dziecięcego polepszy też sytuację lokalową pozostałych oddziałów, szczególnie tych, które pozostaną w starszej części szpitala. Dzięki temu możliwe było także utworzenie nowego oddziału (Zakładu Opieki Leczniczej), który pozwoli osobom po przebytych ciężkich schorzeniach powrót do zdrowia pod okiem specjalistów.

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie
Na zdjęciach: Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie