menu

UOKiK sprawdził płyny do mycia naczyń

2021-02-08 06:00:00 (ost. akt: 2021-02-03 08:32:48)

Sprawdź, który z dostępnych na polskim rynku płynów do mycia naczyń radzi sobie najlepiej z brudem i tłuszczem. 66 testów, 2 270 wyników – UOKiK prezentuje wyniki swojego badania.

Trudne do usunięcia zaschnięte resztki jedzenia? Problem z domyciem tłustej patelni? Jaki płyn do naczyń łatwo poradzi sobie z tłuszczem i zabrudzeniami, a jego pH jest odpowiednie dla skóry rąk – dowiesz się z najnowszego raportu UOKiK.

Co zostało sprawdzone?

Specjaliści przyjrzeli się kilku kluczowym parametrom wpływającym na jakość i komfort zmywania. Po pierwsze, zbadali zdolność myjącą płynów, czyli ich skuteczność w usuwaniu zabrudzeń. Po drugie, testowali zdolność emulgowania tłuszczów, która przesądza o sile działania detergentu w walce z tłustymi naczyniami. Po trzecie, sprawdzali odczyn pH produktów, którego wartość wpływa na stan skóry dłoni. Ponadto, analitycy UOKiK oszacowali, ile wynosi koszt pojedynczego zmywania i jednego litra (lub kilograma) płynu, a także ocenili stosunek jego jakości do ceny. Zweryfikowali również, czy deklaracja producenta dot. zawartości netto (masy lub objętości) produktu jest zgodna z rzeczywistością.

TEST płyny do mycia naczyń [KLIK]

Inne testy UOKiK:

Test proszków do prania

Test pieluch dla dzieci

Test zabawek dla dzieci

Test tabletek do zmywarek