menu

UOKiK sprawdził tabletki do zmywarek

2021-02-03 09:58:47 (ost. akt: 2021-02-03 08:26:50)

Przypalone mleko, zaschnięta owsianka, osady z kawy i herbaty – sprawdź, jak z takimi zabrudzeniami radzą sobie popularne tabletki do zmywarek. 60 testów, 750 wyników – UOKiK prezentuje wyniki swojego badania.

Naczynia lśniące czystością? Wnętrze zmywarki bez odkładającego się kamienia i osadów? Które z tabletek myjących sprawdzą się u ciebie najlepiej? Coraz częściej konsumenci chcą, aby jedna tabletka do zmywarki miała wiele funkcji, a dodatkowo jej cena była przystępna dla kieszeni. Nabłyszczają, chronią zmywarkę, usuwają zabrudzenia – tak deklarują producenci. Czy na pewno? UOKiK sprawdził to w swoich laboratoriach.

Co zostało sprawdzone?

Specjaliści zbadali w jaki sposób tabletki radzą sobie z kilkoma rodzajami zabrudzeń pozostawionych na różnych naczyniach przez 3, 24 oraz 72 godziny. Wybrali popularne zabrudzenia, powszechnie uważane za trudne do usunięcia:

- zaschniętą owsiankę, która podczas mycia zachowuje się podobnie jak zabrudzenia z innych gęstych i kleistych potraw bogatych w skrobię, takich jak kasze, makarony, ziemniaki czy ryż;
- przypalone mleko, aby sprawdzić, jak tabletki radzą sobie ze zmywaniem mocno przywierających potraw, takich jak jajecznica, omlet czy sosy;
- osady z kawy czy herbaty

TEST tabletek do zmywarki [KLIK]


Inne testy UOKiK:

Test proszków do prania

Test pieluch dla dzieci

Test zabawek dla dzieci