Sanki to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.

Sanki to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.

Zimowe aktywności

2022-01-21 08:00:00 (ost. akt: 2022-01-21 08:23:16)

Dawno nie było tak pięknej zimy w Powiecie Szczycieńskim, dlatego zachęcamy do wszelkiej zimowej aktywności – rodzinnej i indywidualnej. O pomoc w wyborze poprosiliśmy Ewę Bogusz dyrektora Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie.

Jaką poleca Pani aktywność dla rodzin?
- Zimy dawno już nie było w naszym powiecie, dziś jest, więc należy to wykorzystać, zachęcam by całą rodziną wyjść na ulepić bałwana, porzucać się śnieżkami, a przede wszystkim wyciągnąć z piwnicy sanki. Już samo poszukiwanie górki jest ruchem na świeżym powietrzu, a zjeżdżanie wielka frajda, nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych, którzy mogą w ten sposób przypomnieć sobie czasy swojej młodości. Polecam również narty, na które można się wybrać np. do lasu, jednak ta aktywność wymaga pewnej wprawy.

A w przypadku, kiedy nie ma śniegu?
- Nie ma nic lepszego dla zdrowia niż poranny spacer. Taki spacer pobudza krążenie i daje nam energię na cały dzień. Szczególnie zachęcam do odwiedzania ścieżki ze Szczytna do Ochódna, ale można iść także do lasu, lub gdziekolwiek, gdzie mamy ochotę i możliwość.


Co powie Pani na temat ćwiczeń na świeżym powietrzu?

- Jestem jak najbardziej na TAK. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo np. teraz, kiedy jest śnieg sprawdzić czy jest ślisko. Dobrym ćwiczenie, które pamiętam ze swojego dzieciństwa jest zrobienie orła na śniegu. Przy okazji jest to wyśmienita zabawa dla całej rodziny. Natomiast, kiedy nie jest ślisko polecam marszobieg. Taką aktywność powinno się dostosować do własnych możliwości, ale zawsze wpływa ona na odporność. A zawsze należy chodzić - przynajmniej 40 minut dziennie.

Przychodzi Pani na myśl jeszcze jakaś zimowa aktywność?
- Polecam też kulig, jednak należy pamiętać o obowiązujących obostrzeniach, które mówią, że w kuligu nie może być więcej niż 5 sanek. Pamiętajmy również, że nie należy tego robić samemu, ale zwrócić się do organizatorów kuligów, tak by zabawa była przede wszystkim bezpieczna.


W cyklu Powiat Szczycieński na weekend dotychczas ukazały się:

- Zimowy wstęp do biegania. Zachęca lekkoatleta Rafał Kot

- Warto wyjść z domu i ruszyć do lasu. Zachęca fotograf Hubert Jasionowski

- Ruszamy tropami zwierząt. Zachęca Adam Gełdon z Nadleśnictwa Spychowo