menu

Szpital dla pacjentów z Covid 19 ruszy w grudniu

2020-11-22 08:48:01 (ost. akt: 2020-11-22 09:01:00)
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podczas konferencji przed Szpitalem Powiatowym w Szczytnie.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podczas konferencji przed Szpitalem Powiatowym w Szczytnie.

W grudniu ruszy szpital tymczasowy w Szczytnie dla pacjentów z Covid 19. Każde z 70 czekających na chorych łóżek będzie miało respirator. Poinformował o tym wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podczas konferencji prasowej.

Każdego dnia rośnie liczba osób chorych na Covid 19. W związku z tym miejsc w szpitalach jest coraz mniej. 75% łóżek dla pacjentów z COVID w naszym województwie jest zajętych. Zajętych jest też 70% miejsc respiratorowych. Jak powiedział wojewoda podczas konferencji prasowej - W Szczytnie będziemy sukcesywnie modułowo uruchamiać po 20 miejsc dla chorych, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej. Wszystkie miejsca będą wyposażone w respiratory i inny specjalistyczny sprzęt, który został przywieziony z Agencji Rezerw Materiałowych. Jestem przekonany, że szpitale tymczasowe przyczynią się do poprawy sytuacji w służbie zdrowia i zabezpieczą pacjentów covidowych i pozostałych.

Co ważne pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" będzie działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

Więcej na temat rozbudowy szpitala:
Szpital z perspektywy drona
Rozbudowa szpitala bliska finiszu
Do szpitala trafiło ponad 13 ton sprzętu medycznego