Nagroda Juranda to odpowiednik hollywoodzkich Oscarów.
W piątek, 18 czerwca byli piłkarze Gwardii Szczytno spotkali się ze Starostą Szczycieńskim.
Przedstawiamy Państwu sylwetki laureatów nagrody Juranda, czyli najważniejszej nagrody Powiatu Szczycieńskiego.
Jan Karpiński, przedsiębiorca ze Szczytna jako pierwszy odezwał się na apel szpitala i wspomógł placówkę w zakupie respiratora, potrzebnego do leczenia pacjentów z covid19. Być może jego gestowi życie zawdzięcza 101-latek, który trafił do szpitala w Szczytnie z tą poważną chorobą. Wyzdrowiał, szpital opuścił o własnych siłach. Był to najstarszy pacjent z covidem, któremu pomagali szczycieńscy medycy. Właśnie ludzi o takich dobrych sercach wyróżnił w sobotę starosta szczycieński Jarosław Matłach podczas spotkania podsumowującego szpitalne inwestycje ostatnich lat. Rocznie szczycieński szpital, poradnie, pogotowie i LPR udzielają pomocy około 50 tys. pacjentom. Sam szpital covidowy wygenerował ruch na poziomie około 1000 pacjentów.
Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się z nami swoją ulubioną trasą rowerową! https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-warminsko-mazurskie-2-edycja
Przedstawiamy Państwu sylwetki laureatów wyróżnień nagrody Juranda, czyli najważniejszej nagrody Powiatu Szczycieńskiego.
Szlak kajakowy rzeki Omulew to wycieczka trasą wodną o jaką trudno w innych regionach kraju. Atrakcyjny pod względem przyrodniczym, biegnie także przez rezerwat faunistyczny Małga, który chroni gniazda rzadkich ptaków i noclegowiska żurawi. W rezerwacie Małga występuje między innymi łabędź niemy i orlik krzykliwy. Żyje tu też ponad 100 bardzo rzadkich cietrzewi.
17 czerwca 1812 r. w Młyńsku przebywało 70 francuskich żołnierzy z VI Korpusu z transportem pszenicy do zmielenia.
We wtorek, 15 czerwca w auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie odbyło się wręczenie nagród Juranda. Trafiły one do wybitnych mieszkańców naszego powiatu już po raz 21. Otrzymali je sportowcy, ludzie kultury i właściciele firm.
15 czerwca 1909 r. oddano do użytku linię kolejową Jabłonka - Szczytno.
W minioną sobotę odbyło się podsumowanie inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. Jak podczas uroczystości mówił Jarosław Matłach Starosta Szczycieński - pierwszą większą inwestycją ostatnich lat była budowa lądowiska dla śmigłowców, ostatnią nowoczesny SOR. Jednak planów jest więcej, o wszystkich będziemy informowali w kolejnych materiałach.
W sobotę, 12 czerwca miało miejsce podsumowanie inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. Nie zabrakło pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju szpitala. Wartość inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie w ostatnich latach sięgnęła blisko 35 mln zł. W uroczystości wzięli udział samorządowcy z terenu powiatu, województwa, parlamentarzyści, oraz pracownicy służby zdrowia.
W publikowanym cyklu „Siedmiu Podróży” prezentujemy krótkie fragmenty przewodników Wojciecha Kujawskiego wraz z archiwalnymi fotografiami. Odnajdziecie w nich Państwo miejsca zlokalizowane w gminach Rozogi, Dźwierzuty, Szczytno, Jedwabno i miastach Szczytno, Pasym i Wielbark. Mamy nadzieję, że zachęci to Państwa by sięgnąć po przewodniki autora i odwiedzić opisywane miejsca.
W okresie wakacyjnym, kiedy to nasila się ruch turystyczny, rotacja osób przebywających w obiektach typu wczasowego jest nasilona. Dla osób udających się na wypoczynek, relaks stanowi priorytet, nierzadko czujność spada... Wielu w tym czasie nie zwraca szczególnej uwagi na względy bezpieczeństwa pożarowego, co niestety może kosztować zdrowie, a nawet ŻYCIE!