Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Telewizji Lokalnych VERITAS POLSKA przygotowało cykl materiałów filmowych, których założeniem jest edukacja ekologiczna o tematyce proekologicznej, w tym dotycząca ochrony powietrza i poprawy jego jakości.
Powiat Szczycieński otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 970 000 zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład na utworzenie Zespołu Poradni Specjalistycznych.
22 października 1789 roku wydany został reskrypt króla pruskiego Fryderyka Wilhelma II, na mocy którego Rozogi zostały podniesione do rangi miasteczka.
Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 55 km/h do 72 km/h, w porywach do około 90 km/h.
Szczytno / Ortelsburg. Budynek wzniesiony w latach 1883/4. Początkowo mieściło się tu przeniesione 1 października 1884 r. z Rozóg seminarium nauczycielskie. Uroczyste otwarcie seminarium miało miejsce 22 października 1884 r. W trakcie I wojny światowej budynek w znacznym stopniu został zniszczony. Odbudowany został w latach 1923 -1924 według koncepcji Augusta Wieganda. W okresie międzywojennym mieściło się w nim gimnazjum imienia Hindenburga. Obecnie Zespół Szkół nr 2.
20 października 1929 roku porucznik Oskar Dinort ze szczycieńskiego batalionu pobił rekord świata w długości lotu szybowcem.
Po pół wieku odnaleziono sztandar powojennego Gimnazjum Rolniczego w Szczytnie, jednej z pierwszych po wojnie szkół średnich na Mazurach. Powołana w 1946 roku szkoła działała zaledwie 3 lata, a jej uczniami byli osadnicy z Mazowsza.
Europejski Dzień Seniora to dobra okazja żeby życzyć seniorom wiele zdrowia, pogody ducha, ale także niskich cen, a rabaty na wiele produktów można uzyskać dzięki Karcie Seniora 60+, którą wydaje Starostwo Powiatowe w Szczytnie. W najbliższym czasie przedstawimy Państwu odświeżoną ulotkę, w której znajdą się aktualni i nowi partnerzy karty.
Stowarzyszenie ANIMA i prowadzony przez nich Teatr Chochół, działający w artystycznej stodole na obrzeżach Świętajna, nie myślą o układaniu się do zimowego snu, ale zapraszają na spektakl pt. "Zaćmienie słońca w okolicach Pup". Szczegóły poniżej.
Znamy zwycięzców w konkursie pn. "Eko Pocztówka z Wakacji", którego organizatorem jest firma Safilin, a partnerami Powiat Szczycieński i Veolia Szczytno. Przypomnijmy, że główną nagrodą w konkursie był rower o wartości 2 tys. złotych.
Przez dwa dni w sobotę i niedzielę w hali Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie można było oglądać zmagania koszykarzy. W rywalizacji udział wzięli: Kadra Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2008, Trójka Żyrardów, Trójeczka Olsztyn II rocznik 2008, Trójeczka Olsztyn. Oficjalnej dekoracji zawodników dokonali Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Sylwia Jaskulska członek zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Karol Kijewski.
Szczycieński zespół ludowy Mazury świętuje 25-lecie swojego działania. W uroczystości wzięły udział władze województwa, miasta i powiatu oraz zaprzyjaźnieni artyści. Dowód uznania dla twórczości ludowej Mazurów w formie statuetki w kształcie klucza wiolinowego przekazał również Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.
Oficjalnie otwarto Memoriał Andrzeja Kijewskiego, który odbywa się w hali Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. Zmagania zawodników potrwają do jutra. Na parkiecie mierzą się: Kadra Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2008, Trójka Żyrardów, Trójeczka Olsztyn II rocznik 2008, Trójeczka Olsztyn.
Masz pomysł? Chcesz działać? Potrzebujesz środków finansowych i wsparcia organizacyjnego, aby działać? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie.