24 listopada 1360 roku komtur elbląski i jednocześnie wielki szpitalnik Zakonu Krzyżackiego Ortolf z Trewiru wystawił na szczycieńskim (wówczas jeszcze drewnianym) zamku przywilej lokacyjny dla Bartnej Strony. Pierwszymi osadnikami było osiemnastu, znanych nam z imienia Polaków, głownie bartników.
Od godz. 19:00 dnia 12.11.2021 r. do godz. 09:00 dnia 13.11.2021 r. prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić lokalnie poniżej 200 m.
Dziś, w czwartek, 11 listopada obchodzimy 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Tradycyjnie odbyła się Msza Św. za Ojczyznę, a m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich złożyli pod pomnikiem Orła Białego w Szczytnie wiązanki kwiatów.
Już w najbliższy czwartek 11 listopada obchodzić będziemy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z informacją Starosty Szczycieńskiego dotyczącą programu wydarzenia.
W czwartek, 11 listopada, o godz. 12:00 zapraszamy do oglądania on-line Mszy Świętej za Ojczyznę, która odbędzie się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.
10 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie uczczono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W Swietłogorsku (partner powiatu szczycieńskiego) odbył się festiwal sztuki, gdzie można było zobaczyć prace twórców z powiatu szczycieńskiego m.in. zdjęcia Huberta Jasionowskiego, malarstwo Olgi Kokoryn.
W piątek, 5 listopada, oficjalnie otwarto salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Wawrochach. Szkoła ta była do tej pory ostatnią placówką w gminie Szczytno, która nie posiadała takiego obiektu.
5 listopada 1654 roku lokowano Klon. Lokatorem wsi był Hans Simon.
Dobre wieści dla mieszkańców miejscowości Trękusek, Tylkowo, Leleszki, Jęcznik, Szczytno i Szymany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozbuduje drogi prowadzące przez i do tych miejscowości. Obecnie trwa wybór wykonawcy studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego.