menu

Rozstrzygnięcie powiatowych eliminacji Konkursu plastycznego “Dbam o swoje bezpieczeństwo”

2018-05-10 14:13:19 (ost. akt: 2018-05-10 14:23:03)

Szczytno: Wyłonieni laureaci powiatowych eliminacji Konkursu plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”.

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Bzymek oraz Starosta Szczycieński Jarosław Matłach, wręczyli nagrody dla laureatów VIII edycji powiatowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Zwycięzcy uczniowie ze szkół podstawowych naszego powiatu, oprócz okolicznościowych dyplomów otrzymali również nagrody. Wyłonione prace wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich Konkursu.

Wczoraj o godzinie 10.00 w Sali Partnerskiej Starostwa Szczycieńskiego, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla laureatów VIII edycji powiatowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Dbam o swoje bezpieczeństwo". Wręczenia dokonali Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Bzymek oraz Starosta Szczycieński Pan Jarosław Matłach. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I, II i III szkół podstawowych. Najważniejszymi celami konkursu są: rozwijanie wśród dzieci postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, zrozumienie zagrożenia niebezpieczeństwa wynikającego z niewłaściwego doboru miejsca zabaw, przewidywania zagrożeń, również kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu oraz podkreślenie znaczenia znajomości przepisów ruchu drogowego i uświadomienie dzieciom zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze. Policjanci włączając się w pracę edukacyjną szkół starają się zaszczepić wśród dzieci potrzebę postępowania zgodnego z zasadami, które mogą uchronić je od nieszczęść i przykrości. Konkurs ma na celu utrwalenie tej wiedzy.

W tym roku w etapie powiatowym udział wzięło 58 prac uczniów ze szkół podstawowych. Z pośród nadesłanych do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie prac plastycznych jury, w skład którego weszli przedstawiciele Policji, wybrało 9 zwycięskich prac w trzech kategoriach klas I, II i III.

Zwycięzcy:

Klasa I:
Miejsce 1- Patrycja Grabińska – Szkoła Podstawowa w Szymanach
Miejsce 2 – Zuzanna Świder – Szkoła Podstawowa w Rozogach
Miejsce 3 – Maria Kamińska - Szkoła Podstawowa w Szymanach

Klasa II:
Miejsce 1- Bartosz Turski - Szkoła Podstawowa w Rozogach
Miejsce 2 – Mateusz Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Wawrochach
Miejsce 3 – Kacper Szablak - Szkoła Podstawowa w Wawrochach

Klasa III:
Miejsce 1 – Julia Kijewska - Szkoła Podstawowa w Olszynach
Miejsce 2 – Patryk Niedźwiedzki - Szkoła Podstawowa w Lipowcu
Miejsce 3 – Kornelia Bubrowiecka - Szkoła Podstawowa w Rozogach

Zwycięskie prace wezmą udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, który rozstrzygnięty zostanie 8 czerwca tego roku.