menu

XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża - Szczytno 2017.

W dniu 09 maja 2017 r. w Szczytnie odbył się etap rejonowy XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorzy, czyli Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie wraz z Grupą Ratowniczą Fundacji AUTRIMPUS i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie tym razem przygotowali 5 scenek urazowych i test wiedzy. Bazą zawodów był Miejski Dom Kultury w Szczytnie, a poszczególne stacje urazowe rozlokowane zostały na terenie miasta Szczytno.
Do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe, Gimnazja orz Szkoły Średnie. Sędzią głównym Mistrzostw już po raz kolejny był Grzegorz Achremczyk - ratownik medyczny z ZOZ w Szczytnie. Ekipę sędziowską, a także pozoracyjną tworzyli ratownicy medyczni z ZOZ w Szczytnie, Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie oraz ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy z Fundacji AUTRIMPUS.
Przygotowane scenki urazowe to: „skuter” – wypadek kierującego motorowerem, „zatrzymany” - resuscytacja krążeniowo - oddechowa, „prądzik” - porażenie prądem elektrycznym, „akrobata” - upadek z wysokości, „nożyk” - zranienie nożem, „teścik” - test wiedzy.
Po kilkugodzinnych zmaganiach nadszedł czas podsumowania. Sędzia główny odczytał protokół, a następnie wręczono puchary i nagrody. Zespoły zostały uhonorowywane przez Stefana Januszczyka Sekretarza Powiatu reprezentującego Starostę Szczycieńskiego, Andrzeja Maternę Dyrektora MDK w Szczytnie, Agnieszkę Siemieniuk Sekretarza Fundacji AUTRIMPUS i Ryszarda Gidzińskiego Prezesa ZOR PCK w Szczytnie.

Klasyfikacja XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK - Szczytno 2017:

I. Szkoły Podstawowe
1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Tylkowie.

II. Gimnazja
1 miejsce - Gimnazjum Sportowe Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie;
2 miejsce - Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Szczytnie;
3 miejsce - Gimnazjum Zespołu Szkół w Pasymiu;
4 miejsce - Gimnazjum Zespołu Szkół im. K.I. Gałczyńskiego w Lipowcu;
5 miejsce - Gimnazjum im. K.I. Gałczyńskiego w Świętajnie;
6 miejsce - Gimnazjum w Jedwabnie.

III. Szkoły Średnie
1 miejsce - Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie;
2 miejsce - Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie;
3 miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Szczytnie.

Powiat Szczycieński na Okręgowych Mistrzostwach będzie reprezentowany przez ZS nr 3 w Szczytnie.
Mistrzostwa były także doskonałą okazją do promowania kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzanej pod patronatem MSWiA, której głównym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
Fundatorami nagród było: Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Urząd Miejski w Szczytnie oraz Fundacja AUTRIMPUS, ZOR PCK w Szczytnie.

Wice Prezes ZOR PCK w Szczytnie
Zbigniew Stasiłojć