menu

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Autor: Aleksandra Napiwodzka

„… Polska powinna trwać wiecznie …”
Wincenty Witos

Szanowni Państwo!

11 listopada jest dniem szczególnym w historii Polski, ponieważ obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. 98 lat temu Polska wróciła na mapy Świata, ziściło się marzenie milionów Polaków. Po 123 latach niewoli mogliśmy cieszyć się upragnioną niepodległością! Upamiętnieniem tego wydarzenia jest Narodowe Święto Niepodległości – najważniejsze święto narodowe.
Zawsze będziemy pamiętać o tamtych wydarzeniach. O przelanej krwi za naszą wolność. Pielęgnacja tożsamości narodowej, jest obowiązkiem nas wszystkich. Historia naszego kraju i narodu wypisana jest krwawym atramentem. Każdy Polak powinien ją znać. Dziś upamiętniamy bohaterów wszystkich walk niepodległościowych, I i II Wojny Światowej oraz tych którzy poświęcali się dla Polski w czasach PRL-u.
Człowiek musi być wolny, musi mieć prawo decydowania o sobie. Ale nie można tego mieć nie żyjąc w wolnym i niepodległym kraju. My dziś mamy tę upragnioną wolność i niepodległość, o którą musimy zawsze dbać i ją pielęgnować. Z wielką radością i należytym szacunkiem uczcijmy pamięć tamtych dni.

Starosta Szczycieński
Jarosław Matłach