Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

II Szczycieńska Dycha Jurunda.

5 maja br. w gospodarstwie agroturystycznym „Urlop w siodle” odbyła się II Szczycieńska Dycha Jurunda , druga edycja biegu na 10 km zorganizowana przez szczycieński klub biegacza JURUND. W biegu wzięło udział 213 zawodników i wszyscy też bieg ukończyli. Najszybszy zawodnik pokonał trasę w czasie 39.41. Trasa wiodła duktami leśnymi, oraz częściowo asfaltem w miejscowości Jeruty. Zawodnicy oceniali trasę jako wymagającą ale także malowniczą i ciekawą. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę. Po biegu nastąpiło uroczyste rozdanie nagród za zdobyte miejsca na podium w kategoriach OPEN oraz kategoriach wiekowych wręczanych przez Starostę Szczycieńskiego Jarosława Matłacha, Wójt Gminy Świętajno Alinę Kołakowską oraz Juranda ze Spychowa. Następnie zarówno uczestnicy jak i ich rodziny mogli poczęstować się grochówką, pączkami, chlebem ze smalcem i ogórkiem, a także kawą i herbatą. Dla najmłodszych zostały zorganizowane zabawy i konkursy z nagrodami a całej imprezie w rytm muzyki przygrywał zespół Contrast. Losowanie nagród również przykuło uwagę uczestników ze względu na atrakcyjne nagrody, m.in. drewnianą huśtawkę ogrodową, rower, tablet, rzeźbę Juranda, bilety autokarowe do Niemiec i wiele innych.