menu

VI edycja Konkursu Plastycznego "Dbam o swoje bezpieczeństwo".

6 maja br. Starosta Szczycieński Jarosław Matłach oraz Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Cezary Gołota wręczyli nagrody laureatom VI powiatowego Konkursu Plastycznego pn. "Dbam o swoje bezpieczeństwo".
Konkurs realizowany jest w ramach Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej". Adresowany jest on do uczniów klas I, II i III szkół podstawowych. Najważniejsze cele konkursu to przede wszystkim: rozwijanie wśród dzieci postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, zrozumienie zagrożenia niebezpieczeństwa wynikającego z niewłaściwego doboru miejsca zabaw, przewidywania zagrożeń, również kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu oraz podkreślenie znaczenia znajomości przepisów ruchu drogowego i uświadomienie dzieciom zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze.
W tym roku do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przysłano 61 prac plastycznych z 8 szkół podstawowych. Spośród nadesłanych prac wyłoniono następujących laureatów:

klasy I
1 Miejsce - Natan Adamek - Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
2 Miejsce - Michał Gołaszewski - Zespół Szkół w Pasymiu
3 Miejsce - Alicja Walc – Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie

klasy II
1 Miejsce -Szymon Krysiak - Szkoła Podstawowa w Pasymiu
2 Miejsce - Amelia Grudziądz – Szkoła Podstawowa w Linowie
3 Miejsce - Dominika Augustowska – Szkoła Podstawowa w Tylkowie

klasy III
1 Miejsce - Julianna Tomaszewska – Szkoła Podstawowa nr 6
2 Miejsce - Julia Turowska – Szkoła Podstawowa w Gromie
3 Miejsce – Mateusz Sikorski – Szkoła Podstawowa w Wawrochach

Zwycięskie prace przesłane zostaną do dalszego etapu konkursowego organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie.

Laureatom serdecznie gratulujemy!