Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Muzeum Mazurskie w Szczytnie oczami młodych osób

2024-07-02 13:59:14 (ost. akt: 2024-07-02 14:21:21)

Nikola Draba i Nastia Chwesiuk z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie odwiedziły dziś Muzeum Mazurskie w Szczytnie. Dawno go nie zwiedzały, a powrót okazał się niezwykle inspirujący.


Muzeum wprowadziło uczennice w niezwykłą atmosferę, która przeniosła je w czasie. Bogate wystawy archeologiczne, etnograficzne i przyrodnicze umożliwiły odkrycie tajemnic życia dawnych mieszkańców regionu. Każda sala muzeum kryła w sobie fascynujące opowieści, a eksponaty ożywały w ich wyobraźniach.

Muzeum pozytywnie zaskoczyło zwiedzających wystawami sztuki ludowej oraz pracami malarza Roberta Budzinskiego, które stanowią ważny element dziedzictwa kulturowego Mazur. Jego prace ukazują życie i codzienność mieszkańców regionu, a także niezwykłe piękno mazurskich krajobrazów.

Jeśli ktoś pragnie zagłębić się w fascynującą historię i kulturę Mazur, Muzeum Mazurskie w Szczytnie jest miejscem, którego nie można przegapić. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tu coś dla siebie – od starożytnych artefaktów po współczesne dzieła sztuki.

Muzeum Mazurskie zaprasza wszystkich do odwiedzenia i odkrycia tajemnic regionu, który kryje w sobie wiele mało znanych historii i pięknych tradycji.

Autorki: Nikola Draba i Nastia Chwesiuk z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie

Zobacz także

więcej »