Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

VII Festiwal Folklorystyczny w Jedwabnie – Święto Tradycji i Kultury

2024-07-01 12:15:48 (ost. akt: 2024-07-01 12:18:22)

7 lipca 2024 roku w parku w Jedwabnie odbędzie się już siódma edycja Festiwalu Folklorystycznego. Wydarzenie, które co roku przyciąga miłośników folkloru z całej Polski, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie z bogatym programem artystycznym oraz licznymi stoiskami z rękodziełem i regionalną żywnością.

Obchody rozpoczną się o godzinie 11:00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele Świętego Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie. Następnie korowód uczestników przejdzie do parku, gdzie o godzinie 12:00 odbędzie się oficjalne otwarcie VII Festiwalu Folklorystycznego.

Część artystyczna rozpocznie się o godzinie 12:30 i zaprezentuje szeroką gamę zespołów folklorystycznych z różnych regionów Polski. Wśród występujących znajdą się Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, Zespół Ludowy „Bałdrzychowianie” z województwa łódzkiego, Zespół Śpiewaczy „Domaszowianie” z województwa świętokrzyskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca „Szuwary” z województwa warmińsko-mazurskiego. Publiczność będzie mogła również podziwiać występy Zespołu Kurpiowskiego „Pod Borem” oraz Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ranok” z Bielska Podlaskiego. Festiwal zakończy energetyczny koncert zespołu folkowo-rockowego „Zarażeni Folkiem” z Pisza.

Całe wydarzenie poprowadzą znani konferansjerzy Danuta Orzołek i Wiesław Nideraus, którzy zadbają o to, aby uczestnicy festiwalu mieli niezapomniane wrażenia.

Oprócz części artystycznej, na festiwalu będzie można odwiedzić jarmark ludowy, gdzie swoje stoiska rozstawią twórcy ludowi, rękodzielnicy oraz sprzedawcy regionalnej żywności i ziół.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wsparcie finansowe zapewniły m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Szczycieński oraz Gmina Jedwabno.

Zobacz także

więcej »