Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Otwarcie Nowoczesnego Boiska przy Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie

2024-06-11 11:46:03 (ost. akt: 2024-06-11 12:04:06)

Dziś, we wtorek, 11 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego boiska sportowego przy Zespole Szkół nr 2. Inwestycja ta jest częścią szerszego projektu mającego na celu rozwój infrastruktury sportowej i edukacyjnej w powiecie. - Otwarcie tego boiska to nie tylko nowy rozdział w historii naszej edukacji, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie i rozwój naszych dzieci. Sport to fundament, na którym budujemy silną i zdrową społeczność. Jesteśmy dumni, że możemy przekazać młodzieży tak wspaniałe miejsce do rozwijania swoich pasji i talentów - mówi Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.


Nowe boisko o wymiarach 28m x 15m wyłożone zostało masą poliuretanową, co gwarantuje doskonałe warunki do uprawiania sportów takich jak koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, a także piłka ręczna i nożna. Dodatkowo, zrealizowano budowę bieżni, zeskoczni do skoków w dal, trzytorowej bieżni, rzutni do pchnięcia kulą, a także infrastruktury towarzyszącej, w tym odwodnienia, chodników i ławeczek. Całość jest ogrodzona, oświetlona i monitorowana, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 1 177 892,88 zł, z czego większość środków pochodziła z Programu Rządowego Fundusz POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH, a wkład własny Powiatu Szczycieńskiego wyniósł 115 445,30 zł.

Zobacz także

więcej »