Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

33. Maraton Juranda

2024-04-15 15:00:58 (ost. akt: 2024-04-15 15:06:33)

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku, miłośnicy biegania zgromadzili się w Lipowcu, by wziąć udział w 33. Maratonie Juranda. To wydarzenie, które co roku przyciąga zarówno amatorów, jak i doświadczonych biegaczy, stało się jednym z najbardziej oczekiwanych momentów w kalendarzu sportowym regionu.Maraton Juranda, wspierany przez Starostwo Powiatowe w Szczytnie oraz Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie, oferuje uczestnikom nie tylko możliwość rywalizacji, ale także okazję do przeżycia niezapomnianej przygody w malowniczych zakątkach Mazur.

Uczestnicy mieli do wyboru trzy główne dystanse: Maraton (42 km), Półmaraton Rycerski (21 km) oraz Dyszka Jurandówny (10 km). Każdy z biegów zaprojektowano tak, aby uczestnicy mogli podziwiać piękno natury, jednocześnie testując swoje granice wytrzymałości.

Zapisy na maraton cieszyły się dużym zainteresowaniem, co świadczy o rosnącej popularności biegania jako formy aktywności fizycznej i rekreacji. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy aspekt wydarzenia był dopracowany, od bezpieczeństwa uczestników po logistykę i wsparcie dla biegaczy.

Maraton Juranda to nie tylko sportowe wyzwanie, ale również święto społeczności lokalnej, które promuje zdrowy tryb życia i integrację poprzez sport. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, nie zabrakło emocji, pasji i niezwykłych sportowych historii, które na długo zostaną w pamięci uczestników i kibiców.


Zobacz także

więcej »