Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Uczniowie zdecydowali na co przeznaczą 15 tysięcy złotych

2024-03-27 10:55:21 (ost. akt: 2024-03-27 14:05:02)

W środę, 27 marca w Sali Partnerskiej Starostwa Powiatowego w Szczytnie Jarosław Matłach Starosta Szczycieński spotkał się z przedstawicielami Samorządów Szkolnych. Zaprezentowali oni pomysły społeczności szkolnych, które mają pozytywnie wpłynąć na życie codzienne uczniów. Wybrane koncepcje zostaną sfinansowane z przekazanych przez Starostę środków. Każda ze szkół otrzyma na ten cel 5 tysięcy złotych.

Od lutego w każdej ze szkół uczniowie składać mogli swoje pomysły jak spożytkować przekazane środki. Następnie w głosowaniu wybierali ich zdaniem najlepszy. Teraz do szkół trafi w sumie 15 tysięcy złotych na realizację marzeń uczniów.

W Zespole Szkół Nr 1 głosowaniu poddano cztery propozycje: zagospodarowanie terenu zielonego obok szkoły na potrzeby uczniów, stworzenie domowej atmosfery przez zagospodarowanie parapetów okiennych, zmianę dzwonka na muzyczny i zakup tapicerowanych ławek na korytarz szkolny. Zwyciężyła ostatnia z nich.

Społeczność uczniowska Zespołu Szkół Nr 2 zdecydowała, że środki przekazane dla ich szkoły zostaną przeznaczone na zakup strojów, akcesoriów i sprzętu dla tworzącego się Szkolnego Zespołu Cheerleaderek oraz wykonanie stroju dla Maskotki Szkolnej - Sówki Jędrzejówki.

W Zespole Szkół Nr 3 środki powędrują na szkolny radiowęzeł, dzięki czemu ma on się stać kluczem do zwiększenia aktywności społecznej młodzieży. Uczniowie mają docelowo angażować się w jego działanie, mieć wpływ na dobór muzyki, ale także przeprowadzać wywiady z nauczycielami czy innymi ciekawymi osobami.

Cała inicjatywa ma na celu pobudzić kreatywność uczniów i zachęcić ich do szerszego i bardziej aktywnego udziału w życiu szkoły.Zobacz także

więcej »