Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

15 tys. na realizację pomysłów uczniów

2024-02-13 10:13:57 (ost. akt: 2024-02-13 10:53:02)

Dziś, w sali Partnerskiej Jarosław Matłach Starosta Szczycieński spotkał się z przedstawicielami Samorządów Szkolnych, by omówić pomysły uczniów oraz wspólnie dyskutować o kwestiach istotnych dla młodego pokolenia.Podczas spotkania Starosta ogłosił, że każdy z zespołów szkół otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. zł na realizację wybranego projektu. Inicjatywa ma pobudzić kreatywność uczniów i zachęcić do aktywnego udziału w życiu szkolnym. Podczas spotkania poruszono ważne kwestie, takie jak zmiany w oświacie, problemy uczniów oraz rola samorządu szkolnego, gminnego i powiatowego.

W trakcie spotkania Jarosław Matłach zachęcił Samorządy Uczniowskie do zorganizowania konkursów i zebrania pomysłów, spośród których uczniowie wybiorą te, które zostaną zrealizowane. Na ten cel przeznaczono łącznie 15 tys. zł, a wyniki głosowania będą ogłoszone 21 marca.

Dodatkową niespodzianką dla uczniów będzie wycieczka, m.in. do Sejmu RP. Spotkanie stało się platformą do wymiany poglądów, a uczniowie wyrazili m.in. sugestie dotyczące bardziej sprofilowanego programu nauczania i ograniczenia ilości prac domowych. Wydarzenie wzbudziło entuzjazm wśród młodzieży, otwierając nowe perspektywy dla aktywnego uczestnictwa w życiu szkolnym.

Zobacz także

więcej »