Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Rusza trzecia edycja konkursu na organizację wydarzeń kulinarno-kulturalnych promujących żywność naturalną i dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur

2024-01-24 09:00:58 (ost. akt: 2024-01-24 09:05:17)

Województwo Warmińsko-Mazurskie ogłasza trzecią edycję konkursu na organizację wydarzeń regionalnych, które promują żywność naturalną, tradycyjną i lokalną, a także dziedzictwo kulinarne regionu. Samorząd Województwa przygotował kwotę 260 000 zł na wsparcie gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich, które pragną zorganizować unikalne wydarzenia kulinarno-kulturalne na terenie województwa.

Celem konkursu jest podkreślenie i promocja bogactwa żywności regionalnej, lokalnej, naturalnej i tradycyjnej. Samorząd Województwa zachęca gminy do wzięcia udziału, oferując dofinansowanie na różnorodne inicjatywy, takie jak eksponowanie lokalnych specjałów, aktywizacja społeczności poprzez wydarzenia kulinarno-kulturowe oraz promocja dziedzictwa kulinarnego i tradycji gminy.

Wszystkie zainteresowane gminy mają czas do 16 lutego 2024 roku na przesłanie swoich wniosków. Maksymalna pomoc finansowa na organizację wydarzenia wynosi 25 000 zł, a udział dotacji może sięgnąć nawet 50% całkowitych kosztów. To okazja dla społeczności lokalnych do wspólnego promowania kulinarnej dziedzictwa Warmii i Mazur.

Zainteresowani znajdą więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej konkursu www.warmia.mazury.pl. Niech ta trzecia edycja konkursu stanie się platformą do wspólnego podkreślenia i świętowania unikalnych smaków i tradycji regionu ????????


Zobacz także

więcej »