Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

XX-lecie Współpracy Powiatów Szczycieńskiego i Żywieckiego: Koncerty Folklorystycznego Zespołu "Ziemia Żywiecka"

2024-01-08 10:03:43 (ost. akt: 2024-01-10 15:19:42)

Z okazji dwudziestolecia owocnej współpracy między Powiatem Szczycieńskim i Powiatem Żywieckim, serdecznie zapraszamy wszystkich na trzy niezapomniane koncerty Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta Żywca "Ziemia Żywiecka". To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się już w tym tygodniu.

XX-lecie współpracy między Powiatem Szczycieńskim i Powiatem Żywieckim to czas, który warto uczcić w wyjątkowy sposób. Dlatego też serdecznie zapraszamy Państwa na trzy koncerty, które stanowią niepowtarzalne święto ludowej tradycji. Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta Żywca "Ziemia Żywiecka" zaszczyci nas swoimi występami, przenosząc wszystkich uczestników w magiczny świat folkloru.

Pierwszy z koncertów odbędzie się w Szczycieńskim Domu Kultury już w piątek, 12 stycznia, o godzinie 18:00. Aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, zapraszamy do Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Szczytnie, przy ul. Sienkiewicza 1, wejście A, pokój 03A po odbiór darmowych wejściówek. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć.

Kolejne dwa koncerty zespołu odbędą się w następne dni:

- Sobota, 13 stycznia, o godzinie 17, w Parafii pw. Świętego Krzyża w Szczytnie.
- Niedziela, 14 stycznia, o godzinie 12:00, msza i koncert w Parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, również w Szczytnie.


Warto zaznaczyć, że na sobotni i niedzielny koncert nie trzeba mieć wejściówki, co sprawia, że każdy zainteresowany może swobodnie wziąć udział w tych wyjątkowych wydarzeniach.

Łącząc ludzi poprzez sztukę i tradycję, chcemy uczcić dwie dekady wspólnego rozwoju i zacieśniania więzi pomiędzy Powiatem Szczycieńskim a Powiatem Żywieckim. Niech te koncerty staną się nie tylko hołdem dla dziedzictwa kulturowego, ale także okazją do budowania jeszcze silniejszych więzi miezy naszymi powiatami. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Zobacz także

więcej »