Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Mikołaje z odblaskami dbają o bezpieczeństwo uczniów

2023-12-06 08:37:16 (ost. akt: 2023-12-06 09:31:17)

Dziś przed Szkołą Podstawową nr 6 w Szczytnie uczniowie pod opieką Mikołajów z Odblaskami, otrzymywali nie tylko prezenty, ale przede wszystkim praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły. Akcja "Oklaski za Odblaski" to inicjatywa, która nie tylko dodaje magii Mikołajkom, ale przede wszystkim podnosi świadomość uczniów na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.Dziś, w ramach akcji "Oklaski za Odblaski" przed Szkołą Podstawową nr 6 w Szczytnie odbyła się jesienno-zimowa odsłona projektu, którego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa uczniów na drodze. Inicjatywa realizowana we współpracy Starostwa Powiatowego w Szczytnie, Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie i Banku Spółdzielczego w Szczytnie, skupia się na praktycznych wskazówkach dla najmłodszych, by zapewnić im bezpieczne przejście do szkoły i z powrotem do domu.

Podczas dzisiejszej edycji akcji, uczniowie otrzymali ulotki zawierające praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo, każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową, która stanowi nie tylko modny dodatek, ale przede wszystkim istotny element zwiększający widoczność na drodze, szczególnie o zmierzchu i w warunkach ograniczonej widoczności.

- Chcemy, aby nasze dzieci czuły się bezpiecznie na drodze do szkoły i z powrotem do domu. Dlatego też, tego dnia oprócz tradycyjnych prezentów od Mikołaja uczniowie otrzymali opaski odblaskowe i broszury z praktycznymi poradami. To mała inwestycja w bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców, która może przynieść wielkie korzyści - podkreśla Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

Akcja "Oklaski za Odblaski" cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i stanowi doskonały przykład, jak poprzez współpracę różnych instytucji można skutecznie działać na rzecz bezpieczeństwa dzieci na drodze. Inicjatorzy akcji liczą, że podobne przedsięwzięcia będą realizowane także w innych szkołach, propagując ideę odblasków jako nieodłącznego elementu codziennej wyprawy do szkoły.

Odblaski rozdawali: Rafał Kiersikowski ze Starostwa, Joanna Manelska, Emilia Pławska i , Kamil Niedziela z Policji, oraz Karol Napiórkowski z Banku Spółdzielczego.

Zobacz także

więcej »