Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Świąteczna solidarność w Szczytnie

2023-11-27 13:38:30 (ost. akt: 2023-11-27 13:45:13)

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy serca stają się bardziej otwarte. W duchu tej świątecznej solidarności Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, we współpracy z wolontariuszami Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie, zorganizował świąteczną zbiórkę żywności, dowodząc, że pomaganie mają we krwi.

W piątek, od wczesnych godzin porannych, market Intermarche, Kaufland i Carrefour w Szczytnie stawały się miejscem szczególnej akcji. Wolontariusze z Klubu Honorowych Dawców Krwi zbierali do koszy produkty żywnościowe o długiej dacie przydatności. Podstawowe artykuły, które na co dzień każdy potrzebuje w swojej kuchni, zapełniły kosze po brzegi, dzięki hojności mieszkańców Szczytna i okolic.

- Można by powiedzieć, że pomaganie weszło im już w krew - tłumaczy z uśmiechem Sławomir Staszak, koordynator zbiórki. To nie pierwsza akcja tego rodzaju, jednak za każdym razem mieszkańcy mobilizują się jeszcze bardziej, wnosząc swój wkład w pomoc potrzebującym.

Zebrane artykuły staną się integralną częścią paczek świątecznych, które trafią do najuboższych mieszkańców powiatu szczycieńskiego. To gest, który sprawi, że Boże Narodzenie dla wielu osób stanie się czasem nie tylko radości, ale i ulgi.

Zobacz także

więcej »