Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

2023-10-25 11:21:32 (ost. akt: 2023-10-25 12:55:19)

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach związanych z obchodami 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy nasz kraj odzyskał suwerenność. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o tych, którym zawdzięczamy własne państwo. O wielu pokoleniach Polek i Polaków, które mimo trwającej ponad sto lat niewoli, nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości.

Obchody rozpocznie "Koncert dla Niepodległej", który odbędzie się w czwartek 9 listopada 2023 roku w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Wystąpią na nim soliści z Kuźni Talentów Fundacji Kreolia - Kraina Kreatywności oraz Chór Pasjonata ze Świętajna. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00.

Natomiast w sobotę, 11 listopada, odbędzie się Uroczysta Masz Święta za Ojczyznę w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie. Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz ulicami miasta na dalszą część uroczystości pod pomnikiem Orła Białego w Szczytnie. Poniżej szczegółowy program obchodów.

PROGRAM OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA 2023 r.

11:00 - 12:00 - Uroczysta Masza Święta za Ojczyznę (kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie - ul. Marii Konopnickiej 72)

12:10 - 13:45 - Przemarsz i uroczystości przed Pomnikiem Orła Białego w Szczytnie (skwer im. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP przy ul. Warszawskiej i B. Chrobrego)

- odśpiewanie hymnu Polski, podniesienie flagi państwowej, zmiana warty honorowej, Apel Pamięci, salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy 8 szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego w Lipowcu

- złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikiem Orła Białego

- poczęstunek (grochówka)


Zobacz także

więcej »