Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Koncert "Grodno - słowo i pieśń w hołdzie Rodakom znad Niemna"

2023-09-19 11:22:16 (ost. akt: 2023-09-19 12:10:33)

W piątek, 29 września 2023 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie odbędzie się wydarzenie pn. "Grodno - słowo i pieśń w hołdzie Rodakom znad Niemna". Będzie to koncert połączony z wykładem poświęcony pamięci obrońców Grodna.

Grodno broniło się przed inwazją rosyjską rozpoczętą 17 września 1939 roku najdłużej z kresowych miast II Rzeczpospolitej. Do historii szczególnie przeszła trwająca trzy dni bitwa, która odbyła się w dniach 20-22 września.

Na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej w hołdzie obrońcom Grodna zaprezentują się prof. zw. dr hab. Leonard Dacewicz, dr Tatiana Szczepankiewicz-Maliszewska, ks. dr hab. Zbigniew Stępniak i mgr Natalia Klykova. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej, w programie wydarzenia znalazło się wiele klasycznych kompozycji autorstwa m. in. Feliksa Nowowiejskiego czy Stanisława Moniuszki, część muzyczna przepleciona będzie wykładem pod tytułem "Grodno - historia - społeczeństwo - kultura".
Zobacz także

więcej »