Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Szczycieński Bieg Niepodległości

2023-09-19 10:43:43 (ost. akt: 2023-09-19 11:22:12)

W niedzielę, 1 października, Szczytno zamieni się w arenę sportowej rywalizacji, pasji i patriotyzmu. Na plaży miejskiej odbędzie się Szczycieński Bieg Dla Niepodległej, wydarzenie o charakterze sportowo-patriotycznym, które skupiać będzie tych, którzy pragną uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Wspólny wysiłek i duma z historii będą towarzyszyć uczestnikom tego wyjątkowego biegu.

W niedzielę, 1 października, miłośnicy biegania i wszyscy zainteresowani aktywnym spędzaniem czasu zjawią się na plaży miejskiej w Szczytnie, by wziąć udział w Szczycieńskim Biegu Dla Niepodległej. To szczególne wydarzenie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lekkoatletów i lokalnej społeczności.

Początek uroczystości zaplanowano na godzinę 10:00 od Małego Biegu dla Niepodległej. To wyjątkowa okazja, by najmłodsi również mogli wziąć udział w tej patriotycznej imprezie. O godzinie 11:30 ruszy Jazda na Rolkach, która przyciąga fanów bardziej ekstremalnych wrażeń i szybkiego tempa.

Nieco później, o godzinie 11:35, na uczestników będzie czekał Marsz dla Niepodległej. To symboliczny przemarsz upamiętniający dążenia do niepodległości, które kształtowały losy naszej ojczyzny. Na zakończenie, o godzinie 13:00, wystartuje najważniejsza część wydarzenia - Bieg Główny "Szczycieński Bieg dla Niepodległej". To moment, w którym pasja, sportowy duch i historia spotykają się w jednym miejscu.

Bieg Dla Niepodległej to nie tylko wyraz sportowej rywalizacji, ale także okazja do uczczenia ważnych dla naszej historii wydarzeń. Organizatorzy zachęcają wszystkich do wzięcia udziału i wspólnego uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. To nie tylko sportowe wyzwanie, ale również forma oddania hołdu bohaterom naszej ojczyzny. Niech to będzie dzień pełen wspólnych emocji, dumy i refleksji nad wartościami, które budują naszą tożsamość narodową. Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej imprezie.

Zobacz także

więcej »