Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Święto Grzybów w Wielbarku

2023-09-18 08:30:04 (ost. akt: 2023-09-18 08:53:58)

W niedzielę, 17 września, Wielbark stał się mekką dla miłośników natury i smaków podczas wyjątkowego wydarzenia - Grzybowania. To święto grzybów obfitowało w emocje i smakowe doznania, z konkursami w zbieraniu grzybów i rywalizacją kulinarną na potrawę z grzybów w roli głównej. W wydarzeniu wziął udział również Jarosław Matłach Starosta Szczycieński.

W niedzielę, 17 września, Wielbark zafascynował miłośników natury i smaków podczas Grzybowania - uroczystości poświęconej nie tylko zbieraniu grzybów, ale także kulinarnym wyzwaniom z tym związanym. To święto przyrody i kulinarnych eksploracji zgromadziło entuzjastów grzybów z różnych zakątków regionu.

Centralnym punktem programu były zawody w zbieraniu grzybów, które pozwoliły uczestnikom wykazać się zręcznością i wiedzą na temat grzybów leśnych. Poszukiwania w malowniczych okolicach Wielbarku pozwoliły na zbieranie różnorodnych gatunków, a uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w identyfikacji i ocenie walorów grzybów.

Kulinarne emocje podgrzewał konkurs na najlepszą potrawę z grzybów, w którym rywalizowano o uznanie jury poprzez wyśmienite smaki i wykwintne kompozycje. Kucharze amatorzy oraz profesjonaliści starali się zachwycić smakoszy wyjątkowymi daniami przygotowanymi z grzybami jako głównym składnikiem.

Grzybowanie w Wielbarku to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do integracji społeczności lokalnej.

W części artystycznej można było zobaczyć zespół: Piękni i Młodzi.

Fot. Kurek Mazurski

Zobacz także

więcej »