Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

2023-09-16 15:29:19 (ost. akt: 2023-09-16 19:02:36)

Strażacy z gmin Powiatu Szczycieńskiego zebrali się w Jedwabnie, gdzie w duchu sportowej rywalizacji zawalczyli w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu powiatowym. Uczestnikom zawodów dopisywały humory, a pożarnicze zmagania były nie tylko sprawdzianem, ale także świetną zabawą.

Zawody otworzył Jarosław Matłach Starosta Szczycieński i Prezes Powiatowego Związku OSP.

Do rywalizacji stanęły 2 drużyny żeńskie i 10 męskich, które walczyły w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.

W zawodach wystartowali przedstawiciele OSP Rumy, OSP Lesiny Wielkie, OSP Targowo, OSP Piasutno, OSP Nowy Dwór, OSP Olszyny, OSP Płozy, OSP Dąbrowy, OSP Nowe Kiejkuty i OSP Jedwabno, a także drużyny kobiece z OSP Olszyny i OSP Rumy.

Zawody te to dobra okazja, żeby sprawdzić swoje możliwości, które przydadzą się podczas akcji. Rywalizacja była wyrównana i stała na bardzo wysokim poziomie, co świadczy o dużej sprawności naszych druhen i druhów, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu.

Zwycieżyły drużyny kobiet i mężczyzn z Rum. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajęła drużyna OSP Nowy Dwór, a podium zamknęła drużyna OSP Płozy.


Zobacz także

więcej »