Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP
Dofinansowano przez UE

Święto Plonów, Smaku i Muzyki

2023-08-28 07:40:25 (ost. akt: 2023-08-28 07:53:16)

27 sierpnia, malownicza miejscowość Pasym po raz kolejny stała się areną barwnego i radosnego święta – Dożynek. To coroczne wydarzenie, będące hołdem dla rolników i ich trudnej pracy, przyciągnęło liczne grono uczestników, którzy wspólnie cieszyli się smakiem, muzyką oraz kulturalnymi atrakcjami. W dożynkach wziął udział m.in. Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, który w części oficjalnej wydarzenia podziękował gospodarzom za plony.

Tradycyjnie w Dożynkach brały udział sołectwa, rywalizujące w konkursach na Najlepsze Stoisko oraz Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. Ich praca i zaangażowanie w przygotowanie pięknych i kolorowych dekoracji wzbudziły zachwyt i dumę wszystkich uczestników.

Nie mogło także zabraknąć konkursu kulinarnego, a w tym roku swój występ mieli mistrzowie wypieku - rywalizowano o tytuł najlepszych podpłomyków drożdżowych w IV Festiwalu Drożdży. Smakosze mogli cieszyć się różnorodnością smaków i pomysłów, które przysporzyły temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Gwiazdami wieczoru byli artyści: VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ, zespół How We Meet oraz Bartosz Abramski.

Dożynki w Pasymiu to nie tylko święto plonów, ale także okazja do wspólnego świętowania, dzielenia się pasją do muzyki i kulinariów oraz wzmacniania więzi między mieszkańcami. To wyjątkowy czas, który integruje lokalną społeczność i przypomina o wartościach, jakie niesie ze sobą wiejska tradycja.Zobacz także

więcej »