Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Triathlon Szczytno 2023 za nami

2023-07-31 07:29:58 (ost. akt: 2023-07-31 10:14:43)

W niedzielę, 30 lipca, odbyła się szósta już edycja szczycieńskiego triathlonu. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na dystansach 1/4, 1/8 i 1/16 dystansu Iron Man indywidualnie i w sztafetach oraz w duathlonie rodzinnym. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników.

Na najdłuższym dystansie 1/4 Iron Mana najlepszy okazał się Radosław Kord z Barczewa, który 950 metrów pływania, 46,8 kilometra jazdy na rowerze oraz 9,7 kilometra biegu pokonał w czasie 2 godziny 37 minut i 50 sekund. Trzy minuty po zwycięzcy (czas 2:40:36) na metę wbiegł Łukasz Łukaszewski z Witowa, a podium uzupełnił Łukasz Radzikowski z Poznania (czas 2:41:16).

Wśród pań najszybsza okazała się Sandra Kopiczko z Giżycka z wynikiem 2:44:04 (piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej), ponad 25 minut po niej na mecie pojawiła się Amelia Mika (czas 3:10:44). Trzecie miejsce na podium wśród pań zdobyła Monika Zawrotna (czas 3:14:18).

Na dystansie 1/8 Iron Mana (475 metrów pływania, 23,4 kilometry jazdy na rowerze, 4,85 kilometra biegu) rywalizacja okazała się wyjątkowo zacięta, a pierwszą trójkę dzieliły na mecie niecałe trzy minuty. Zwyciężył Marcin Tumiel z Chorzel z czasem 1:21:47. Za nim na metę wpadli Marcin Abramczyk z Olsztyna (1:22:52) oraz Michał Winiarski z Warszawy (1:23:34).

Wśród pań zwyciężyła Marta Baran z czasem 1:33:38 przed Barbarą Skaczkowską (1:34:31) oraz Amelią Mariańską (1:39:13).

Na najkrótszym dystansie (1/16 Iron Mana - 237 metrów pływania, 11,7 kilometra jazdy na rowerze, 2,6 kilometra biegu) zwyciężył Tomasz Jurkowski z czasem 38 minut i 59 sekund, który wyprzedził o 18 sekund Piotra Witkowskiego (39:17). Panowie osiągali niemal identyczne rezultaty w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu, a o zwycięstwie tego pierwszego zadecydowała przewaga dwudziestu sekund jaką wypracował sobie na strefie zmian pomiędzy dystansem pływackim i rowerowym. Podium uzupełnił, głównie dzięki świetnej jeździe na dystansie rowerowym Mateusz Syguła (42:25).

Wśród pań najszybsza okazała się Dominika Kożuszek (47:13), przed Elizą Matwiejczuk (49:27) oraz Aleksandrą Kuczmar (51:07).