Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Na ratunek Poli

2023-05-30 11:48:03 (ost. akt: 2023-05-30 12:16:16)

We wtorek, 30 maja w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pn. "Na ratunek Poli", który przy wsparciu Powiatu Szczycieńskiego zrealizowano w ramach profilaktyki dla najmłodszych. Projekt ten miał na celu edukację dzieci na temat unikania zagrożeń w niebezpiecznym świecie, korzystając z historii fikcyjnej bohaterki Poli.

Tekst przygód Poli został stworzony przez kom. Jolantę Sorkowicz, a następnie pojawił się pomysł, by wizerunek dziewczynki stworzył 13-letni Wiktor Zygo. Jego wcześniejsze prace artystyczne, udostępniane w sieci, zachwyciły autorkę tekstów. Wiktor przyjął wyzwanie i rozpoczęła się owocna współpraca. Każda z rymowanych historyjek została wzbogacona kolorowymi ilustracjami, które znalazły swoje miejsce na kartach opublikowanej książeczki dla najmłodszych, zatytułowanej "Na ratunek Poli". Jednak projekt nie zakończył się wydaniem książeczki.

Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych działań profilaktycznych skierowanych do najmłodszych uczniów pod hasłem "Profilaktyka Smyka". Nie tylko można przeczytać i zobaczyć każdą z bajek na kartach książeczki, ale także policjanci przeczytali je dzieciom i przygotowali nagrania, które trafiły na ekrany i do głośników. Dzięki temu dzieci mogą na różne sposoby zapoznać się z historiami rezolutnej dziewczynki i czerpać z nich cenne nauki.

Projekt "Na ratunek Poli" realizowany we współpracy z Powiatem Szczycieńskim przyczynił się do podniesienia świadomości najmłodszych mieszkańców regionu na temat bezpieczeństwa i sposobów radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Działania profilaktyczne skupiające się na historiach Poli mają na celu edukację dzieci w sposób przystępny i atrakcyjny, angażując je zarówno wizualnie, jak i słuchowo.

Podczas uroczystego podsumowania projektu "Na ratunek Poli" w MDKu w Szczytnie obecni byli liczni przedstawiciele władz, w tym Stefan Januszczyk Sekretarz Powiatu Szczycieńskiego, który reprezentował Starostę Szczycieńskiego Jarosława Matłacha.


Zobacz także

więcej »