Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Potrójny jubileusz w Jedwabnie

2023-05-13 12:00:00 (ost. akt: 2023-05-16 10:07:04)

Obchody jubileuszowe odbyły się w sobotę, 13 maja, w amfiteatrze w Jedwabnie. Na uroczystości z okazji 40-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno oraz 50-lecia pracy artystycznej Anny Sarnowskiej i 10-lecia Stowarzyszenia kulturalnego Tanecznik, zgromadziło się wiele osób. Na jubileuszu obecny był Jarosław Matłach Starosta Szczycieński. Wydarzenie odbyło się ze wsparciem Powiatu Szczycieńskiego.

Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno od 1984 roku działa nie tylko w swojej miejscowości, ale również reprezentuje region na różnych festiwalach folklorystycznych w Polsce i za granicą. W czasie swojej działalności przyczynił się do zachowania i promocji tradycji warmińsko-mazurskich oraz wpłynął na rozwój kultury i sztuki w województwie.

Anna Sarnowska, z okazji jubileuszu, jako prowadząca grupę złożyła gratulacje członkom Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno z okazji 40-lecia jego działalności. Podkreśliła, że są oni doskonałym przykładem dla innych zespołów, jak ważna jest kultywacja i pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Występy Zespołu zawsze przyciągają tłumy, a ich pasja i entuzjazm zarażają widzów.


Zobacz także

więcej »