Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie walczą o pracownię w konkursie ekologicznym

2023-03-22 12:22:15 (ost. akt: 2023-03-22 12:27:55)

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie postanowili wziąć udział w konkursie ekologicznym, w którym do wygrania jest ekopracownia. Przestrzeń ta ma pomóc w edukacji ekologicznej.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie wraz z pedagog Aleksandrą Filą wzięli udział w konkursie ekologicznym ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie. W ramach konkursu przy współpracy z Wydziałem Promocji Starostwa Powiatowego w Szczytnie napisali wniosek i przygotowali film, w którym zaprezentowali swoje działania na rzecz ochrony środowiska. Ewentualna wygrana w konkursie będzie wiązać się z wsparciem finansowym budowy ekopracowni.

Jak mówią uczniowie, ekopracownia to przestrzeń, która zostanie zaadaptowana na potrzeby edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju. W pomieszczeniu tym będzie jak najwięcej zieleni, a w najbardziej widocznym miejscu pojawi się wolnostojąca bąbelkowa ściana. Oświetlenie będzie przygotowane z ekomateriałów, takich jak drewno i sznurki. Wzdłuż jednej ze ścian zostaną ustawione "kanapy" z paletami i miękkimi gąbkami. Resztę korytarza wypełnią drewniane stoły i ławki, przy których młodzież będzie uczęszczać na zajęcia z biologii, geografii czy chemii. W ekopracowni znajdzie się również kącik na wystawy prac ekologicznych uczniów oraz miejsce na sztalugi. Planują także, aby w pomieszczeniu znalazła się makieta przedstawiająca w przekroju dwa szczycieńskie jeziora - Jezioro Duże Domowe i Małe Domowe.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie wierzą, że ekopracownia będzie idealnym miejscem do prowadzenia zajęć związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Biorąc pod uwagę dzisiejsze wyzwania związane z ochroną środowiska, taka przestrzeń może okazać się bardzo wartościowa dla przyszłych pokoleń.Zobacz także

więcej »