Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców
BIP

Można już zgłaszać się do VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów

2023-03-09 08:31:16 (ost. akt: 2023-03-09 08:33:21)

Co roku setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich angażują się w zmagania o najlepszą regionalną potrawę w konkursie Kulinarnym Bitwa Regionów. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Ważnym aspektem konkursu jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, szczególnie w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich. Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej https://bitwaregionow.pl/ lub pod linkiem https://www.kowr.gov.pl/konkurs. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby i organizacje, które chcą zaprezentować swoje regionalne potrawy i promować kulinarną tradycję swojego regionu.

Zobacz także

więcej »